Iranian Agriculture News Agency

قربانی خبر داد:

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: همه‌ی ۱۵۰ مجوز وزارت جهاد کشاورزی را از طریق سامانه سِماک به درگاه ملی مجوز‌ها اضافه کردیم.

همه مجوزهای جهاد کشاورزی در درگاه ملی مجوز‌ها

به گزارش خبرنگار ایانا، محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه پخش زنده گفتگوی ویژه خبری اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی اولین دستگاهی بود که سیستم سامانه درگاه صدور مجوزهای الکترونیکی خود(سِماک) را به دستگاه ملی وصل کرد.

وی با بیان این که تعداد ۱۵۰ مجوز تایید محور صادر شده است، عنوان کرد: ۵۹ عنوان در مشاغل خانگی داشته‌ایم که همه ثبت محور هستند و ۱۰ روز پیش اعلام شده‌اند.

قربانی خاطرنشان کرد: حوزه مجوزهای وزارت جهاد کشاورزی از حساسیت‌های بسیار بالایی برخوردار است به جهت اینکه با سلامت محیط و انسان مواجه هستند؛ لذا یک سری استانداردهای بین المللی را باید رعایت کنند.

وی افزود: در مجوزهای تایید محور، بیشتر بعد سلامت مردم مطرح هست و دستگاه‌هایی مثل وزارت بهداشت، سازمان غذا، دارو و دامپزشکی مسئولیت مستقیم دارند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: اخذ پروانه بهره برداری چهار مرحله دارد که تنها دو مرحله آن در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است، وزارت جهاد کشاورزی اگر بخواهد خودش تمام اقدامات را انجام دهد کار خیلی سرعت می‌گیرد.

وی ادامه داد: بعضا برای صدور یک مجوز بعد از مراحل انجام شده در  وزارتخانه، گرفتن ۱۷ استعلام،  لازم است که قبل از دولت سیزدهم فرآیند صدور مجوز ۱۸۶ روز طول می کشیده است اما در شرایط جدید که فرآیندها را اصلاح کرده‌ایم و با بهینه یابی زمانی، آن را در داخل خود وزارتخانه به هفت روز رسانده‌ایم.

قربانی از  وزارت امور اقتصادی تقاضا کرد: کمک کنند استعلام‌ها یک حد بهینه داشته باشد، این مهم خیلی به صدور مجوزها سرعت می دهد و عملاً ما ارتقاء رتبه بهبود و کسب و کار بین المللی را خواهیم داشت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید