Iranian Agriculture News Agency

بزرگی در سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان گلستان خبر داد:

افتتاح ۲ مگا پروژه در حوزه کشاورزی در استان گلستان

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی گفت: در حال حاضر با نظر مساعد وزیر جهاد کشاورزی این اتفاق برای اولین بار در بودجه ۱۴۰۱ مصوب شده و زیرساخت‌های تا درب شهرک های کشاورزی به صورت رایگان بر عهده دولت است.

زیرساخت‌ها تا درب شهرک های کشاورزی رایگان می شود

به گزارش خبرنگار ایانا، علیرضا بزرگی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی در آیین افتتاح ۷ هزار هکتار از طرح زهکشی اراضی اولویت دار استان گلستان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد، گفت: با دستور وزیر جهاد کشاورزی اتاق اصناف کشاورزی ایران شکل گرفته و پس از سال ها کشاورزان ما دارای صنف شده اند.

وی درباره وضعیت شهرک های کشاورزی در کشور، تصریح کرد: در حدود 40 سال پیش صنایع کشور دارای شهرکهای صنعتی بودند و بسیاری از توفیقات بخش صنعت مرهون توسعه شهرک های صنعتی بوده است.

 به گفته‌ی بزرگی،  توسعه شهرکهای کشاورزی با تاخیر اتفاق افتاده و در حاضر تنها 8 سال از  تاسیس  شرکت شهرک های کشاورزی  گذشته است.

وی یادآور شد: در دولت قبل زحمت هایی در این بخش  کشیده شد اما نسبت به ظرفیتی که قانونگذار برای شرکت شهرک های صنعتی در نظر گرفته است فاصله داریم.

 مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های وزیر جهاد کشاورزی در شروع دولت  توسعه و تسهیل سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از ارکان توسعه بخش در بخش کشاورزی بوده است، افزود: برای این منظور یک ماموریت ویژه به شرکت شهرک های کشاورزی داده‌اند تا سریع‌تر و آسانتر بتوانیم جذب سرمایه‌گذاری انجام دهیم؛ چون اگر سرمایه گذاری انجام شود پس از آن نیز قطعا شاهد اشتغال و تولید خواهیم بود.

وی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی گران تمام شدن سرمایه گذاری ها در بخش کشاورزی  و طولانی شدن آن در این بخش را مطرح کرده اند؛ گفت: برای این منظور و رفع آن ماموریتی را با تاکید بر انبوه سازی و ارزان سازی به شرکت شهرک های کشاورزی سپردند.

به گفته ی بزرگی؛ یکی از  شروطی آنکه بتوانیم سرمایه‌گذاری را ارزان کنیم باید آن را در مقیاس ببریم و نمونه آن را می توان در مسکن مهر دید.

 مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی با اشاره به ایجاد کار گروهی برای این منظور، یادآور شد:  یکشنبه هر هفته جلسه ای در قرارگاه سازندگی برای این منظور  برگزار میشود  تا این معضل بخش کشاورزی که سالها از آن رنج می برد را حل کنیم.

بزرگی با اشاره به اینکه در طی ۸ سال گذشته شرکت شهرکهای کشاورزی فقط ۵۰۰ میلیارد تومان منابع در اختیار داشته است، تصریح کرد: در چند ماه گذشته که دولت مستقر شده با دستور وزیر جهاد کشاورزی در بودجه ۱۴۰۱ با وجود تمام محدودیت‌های منابع مالی دولت، ۵۰۰ درصد بودجه شرکت شهرک های کشاورزی افزایش پیدا کرده است.

وی اذعان کرد: رشد شهرک های صنعتی به دلیل آن بوده که زیرساخت های آن تا درب شهرک‌های صنعتی رایگان توسط دولت انجام می‌شده که متأسفانه بخش کشاورزی تاکنون از این موضوع محروم مانده است؛ در حال حاضر با نظر مساعد وزیر جهاد کشاورزی این اتفاق برای اولین بار در بودجه ۱۴۰۱ مصوب شده و زیرساخت‌های تا درب  شهرک های کشاورزی به صورت رایگان بر عهده دولت است که اعتقاد دارم این کار یک انقلاب بزرگ در توسعه شهرک‌ها را رقم خواهد زد.

به گفته ی  مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی؛  تعرفه آب در بعضی از شهرکها صنعتی بوده که در بودجه ۱۴۰۱ مصوب شده تا از این حالت خارج شود. 

 وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان گلستان یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای شهرکهای کشاورزی در نظر گرفته شده  است، افزود: از آغاز استقرار دولت تاکنون، توانستیم۲۰ شهرک کشاورزی را به بهره‌برداری برسانیم؛ همچنین 30شهرک کشاورزی که عملیات اجرایی آن متوقف شده بود مجدد آغاز کرده ایم.

بزرگی با بیان اینکه بزرگترین زنجیره تخم مرغ کشور را در استان گلستان به دست وزیر جهاد کشاورزی افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: این مگا پروژه افتخار کشاورزی است؛ همچنین پروژه هفت هزار هکتاری زهکشی اراضی الویت دار استان گلستان  نیز بسیار اهمیت دارد.

 به گفته وی؛ وزیر جهاد کشاورزی بر دو اصل اقتدار کشاورزی و دیپلماسی غذا در حوزه کشاورزی تاکید دارد که با مگا پروژه ها اتفاق خواهد افتاد؛ در حال حاضر 2 مگا پروژه در استان گلستان افتتاح خواهد شد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید