Iranian Agriculture News Agency

سیف در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در حوزه کالاهای اساسی به ویژه برنج، نزدیک به 100 هزار تن برنج خارجی از انواع هندی، تایلندی و پاکستانی را به منظور کنترل بازار و تامین سطح عرضه، به بازار تزریق کرده‌ایم.

توزیع 100 هزار تن برنج خارجی برای تنظیم بازار در ایام پایانی سال

به گزارش خبرنگار ایانا، یزدان سیف معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران صبح امروز، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون برای تنظیم بازار در ایام پایانی سال و ایام ماه رمضان، در حوزه کالاهای اساسی به ویژه برنج، نزدیک به 100 هزار تن برنج خارجی از انواع هندی، تایلندی و پاکستانی را به منظور کنترل بازار و تامین سطح عرضه، به بازار تزریق کرده‌ایم.

وی با بیان این که این طرح از 10 روز پیش آغاز شده است، افزود: بخشی از این برنج از طریق استانداری‌ها و کارگروه تنظیم بازار در بین تعاونی‌های مصرف کارمندی، کارگری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اصناف منتخب و شبکه های تحت پوشش توزیع خواهد شد.

سیف تاکید کرد: در حوزه برنج محدودیتی نداریم و ذخایر استراتژیک در شرایط خوبی قرار دارد و در بخش دولتی مقادیر زیادی برنج تدارک دیده شده است، با ورود برنج ثبت سفارش شده توسط بخش خصوصی در ایام پایانی سال مشکلی در تامین بازار این محصول نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: در حوزه برنج داخلی هم به تبعیت از بازار برنج وارداتی، شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.

وی گفت: تورم برنج داخلی را تنها با عرضه برنج خارجی می توانیم جبران کنیم که این اقدام در دو مرحله تاکنون انجام شده و ما تا آرامش کامل بازار برنج این توزیع را ادامه خواهیم داد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید