Iranian Agriculture News Agency

استاندار اصفهان از اختصاص سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات کشاورزان و اجرای طرح‌های مرتبط با آب این استان خبر داد.

۳۸۰۰ میلیارد تومان برای کشاورزان و طرح‌های آبی اصفهان اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، سید رضا مرتضوی با اشاره به حقابه کشاورزان استان اصفهان اظهار داشت: مقرر شده است مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق صنایع، تامین و در صندوق سازگاری با کم آبی به جهاد کشاورزی تحویل شود تا بین حقابه داران تقسیم شود.

وی درباره آب آشامیدنی استان اصفهان و کاهش فشار و تنش در تامین آن نیز خاطر نشان کرد: قرار شده است مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل سامانه دوم آبرسانی اصفهان تخصیص یابد.

استاندار درباره خروجی تصفیه خانه های جنوب و شمال اصفهان گفت: طرح های تکمیلی این تصفیه خانه ها برای استفاده بهینه و هر چه بهتر از پساب در نظر گرفته شده است تا از آن برای بهره گیری در صنعت کشاورزی استفاده کرد و برای هر یک ۴۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته ایم.

مرتضوی درباره رودخانه زاینده رود ادامه داد: برگزاری جلسه های مجدد کارگروه احیای زاینده‌رود با محوریت وزیر نیرو و برنامه ریزی های لازم در این ارتباط با حضور وزیر در دستور کار قرار گرفت تا جلسات مستمر برگزار شود.

وی با تاکید بر اهتمام بر حل مشکلات کشاورزان تصریح کرد: دغدغه من مشکلات زاینده رود و خشکی این رودخانه است و کشاورزان می دانند روابط صمیمانه با آنان داریم تا جایی که روز کاری نخست خود را با حضور در بین این قشر پر تلاش در شرق اصفهان آغاز کردم.

استاندار با اشاره به ۲ دهه مشکلات زاینده رود اظهارداشت: در تلاشیم با ایجاد کمیته های تخصصی بر  اساس سرفصل های مختلف برای رفع چالش ها برنامه ریزی کنیم.

مرتضوی به کاهش ذخیره سد زاینده رود اشاره کرد و گفت: خط قرمز ما تامین آب آشامیدنی برای بالغ بر پنج میلیون نفر است و از آنجایی که تاکنون این میزان کاهش در ذخیره سد را تجربه نکرده بودیم باید توجه جدی داشت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید