Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی اصفهان گفت: با توجه به اینکه بخشی از سطح زیر کشت پاییزه استان در حوزه زاینده‌رود قرار دارد به دلیل جاری نبودن این رود ، امسال با کشت پاییزه کمتری مواجه خواهیم بود.

کشت پاییزه متوقف نمی‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، اصغر رستمی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به اینکه کشت پاییزه متوقف نمی‌شود،  اظهار کرد: آن قسمت از زمین‌های کشاورزی که در حوزه زاینده‌رود قرار گرفته و دارای چاه و قنات هستند امکان کشت در میزان کمتری دارند.

وی افزود: بر این اساس بی‌آبی دلیلی بر توقف کشت پاییزه نخواهد بود. فقط با توجه به شرایط موجود سطح زیر کشت کاهش می‌یابد؛ زیرا رودخانه به عنوان اصلی‌ترین منبع تأمین آب کشاورزی، اکنون بدون آب است.

به گفته معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان با این حال امکانات لازم برای کشت از سوی دولت به کشاورزان ارائه می‌شود و انجام کشت، به میزان آب در دسترس کشاورز بستگی دارد.

رستمی تصریح کرد: غلاتی مانند گندم و جو، ذرت، کلزا و گلرنگ از جمله محصولات مرتبط با کشت پاییزه به شمار می‌آیند ولی ضروری است که اولویت کشاورزان، گندم و جو باشد. کشت مابقی محصولات نیز به میزان آب موجود در زمین کشاورزان بازمی‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که آب لازم در دسترس نباشد کشت گندم و جو حتی با میزان کمتر ضرورت دارد. در صورتی که کشت محصولات پاییزه دیگر را می‌توان با تأخیر انجام داد. ولی با وجود آب کافی، کشاورز می‌تواند محصولات دیگر را هم کشت کند.

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به کم‌آبی به کشاورزان توصیه می‌شود کشت پاییزه خود را متناسب با میزان آب در دسترس انجام دهند تا با مشکل مواجه نشوند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید