Iranian Agriculture News Agency

سرمایه‌گذار متقاضی احداث گلخانه‌ در اصفهان منتظر تسهیلات هستند

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: ۲۴۵ سرمایه‌گذار برای احداث گلخانه در استان در انتظار ارائه تسهیلات بانکی برای آغاز فعالیت خود هستند.

سرمایه‌گذار متقاضی احداث گلخانه‌ در اصفهان منتظر تسهیلات هستند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، احمدرضا رییسی زاده مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان افزود: پرونده سرمایه گذاری ۲۴۵ سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی استان فرستاده شده است تا با آغاز فرایند ارائه وام، نیاز این فعالان اقتصادی رفع شود.

وی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه امسال توزیع اعتبارات بانکی در استان صورت نگرفته است، بیان کرد: این تعداد پروژه بخش خصوصی ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیاز دارد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان،  میزان تسهیلات پرداختی سال گذشته در استان را هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعلام‌ کرد و  گفت: نیمی از این مبلغ برای سرمایه‌گذار در ۴۷ گلخانه تیران و کرون اختصاص یافته که بشترین حجم سرمایه گذاری در این شهرستان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پارسال ۲۱۸ واحد گلخانه ای در استان اصفهان راه اندازی شد.

رییسی زاده با بیان توجه به بسته بندی و برندسازی برای تکمیل حلقه تولید در حوزه محصولات گلخانه‌ای تصریح کرد: این اقدام با تشکیل شرکت تعاونی های گلخانه داران شهرستان‌ها آغاز و اتحادیه استانی این شرکت‌ها نیز تشکیل شد تا بتوانند از سرمایه گذاران این بخش، حمایت و فرصت سازی برای هدایت بخش خصوصی در ادامه فرایند تولید مثل بسته بندی و صادرات انجام شود.

وی بیان اینکه توسعه سطح زیرکشت گلخانه ای برای این استان و همچنین ارزآوری کارآمد است، گفت: میزان مصرف آب پایین در این عرصه و حجم بالای تولید، اشتغال و درآمدزایی، از فرصت ها و قابلیت های ویژه این بخش است.

 بیش از ۲ هزار و ۵۰ هکتار گلخانه در  اصفهان وجود دارد که میزان تولید محصولات گلخانه‌ای در این استان اکنون به ۳۵۰ هزار تُن در سال رسیده است در حالی که این رقم در سال ۹۲، ۱۶۸ هزار تن بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید