Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی سمیرم گفت: برداشت گُل محمدی از مزارع شهرستان سردسیر سمیرم در جنوب اصفهان با برآورد تولید ۸۰ تن گل مرغوب آغاز شده است.

پیش‌بینی برداشت ۸۰ تن گُل محمدی از مزارع سمیرم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، اشکبوس رضایی مدیر جهاد کشاورزی سمیرم گفت: سیاست دولت و وزارت جهاد کشاورزی اصلاح الگوی کشت با تأکید بر کشت‌های جایگزین مناسب شرایط جدید اقلیمی است.

مدیر جهاد کشاورزی سمیرم افزود: شرایط بسیار مساعد آب و هوایی سمیرم باعث شده است تا کیفیت گل‌های تولیدی این خطه بسیار مرغوب‌تر از سایر نقاط استان باشد.

او تصریح کرد: گل محمدی سازش خوبی با اقلیم و شرایط دمایی سمیرم دارد و کشاورزان در چند سال اخیر استقبال خوبی از این محصول پر مزیت داشته‌اند که از ابتدای خرداد ماه به مدت حدود ۴۰ روز حدود ۸۰ تن گل محمدی از ۱۰۰ هکتار زمین زراعی در این شهرستان سردسیر برداشت می‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: با افزایش سطح زیرکشت و برداشت گل محمدی، سرمایه‌گذاری در بخش فرآورد‌ه های این محصول به ویژه تولید گلاب مرغوب توسط بهره‌برداران و سرمایه‌گذاران دنبال می‌شود و علاوه بر اشتغال‌زایی پایدار باعث روی آوردن سایر کشاورزان و افراد جویای کار به این سمت و سو خواهد شد

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب استان اصفهان، دارای ۲۰ هزار هکتار باغ، ۱۷ هزار هکتار زمین زراعی، ۴۵۵ هزار هکتار عرصه ملی و ۳۳۰ هزار هکتار مرتع و جنگل‌های طبیعی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید