Iranian Agriculture News Agency

مجوز نخستین مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی بیوتکنولوژی کشاورزی کشور در فلاورجان صادر شد.

صدور مجوز نخستین مرکز خدمات کشاورزی در فلاورجان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، بر اساس اعلام سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، این مرکز در سال ۸۷ با هدف تولید بذر پیش پایه سیب زمینی (مینی تیوبر) به روش کشت بافت گیاهی تاسیس شده و با تکثیر بذر پایه سیب زمینی در سطح وسیع در مزرعه گسترش یافت و پس از استقرار، با تجهیز و راه اندازی امکانات آزمایشگاهی و گل خانه‌ای مناسب توانست در زمینه اصلاح سبزی، صیفی جاتی و محصولاتی از جمله سیب زمینی، خیار، اصلاح نباتات و تولید نشای صیفی جات از طریق کشت بافت نیز تولید کند.

استفاده از روش‌های بیوتکنولوژی نظیر تولید گیاه هاپلوئید و دبل هاپلوئید که به فرایند اصلاح این نوع گیاهان تسریع می‌کند نیز، جزو برنامه‌های پیش روی شرکت است.

این شرکت در نخستین رویداد استارت آپ ویکند کشاورزی استان اصفهان که دردی ماه سال ۹۸ در بین سایر شرکت کنندگان رتبه نخست این رویداد را کسب کرد.

در حال حاضر ۵ کارشناس متخصص بیوتکنولوژی، ۲ کارشناس گل خانه، ۵ کارشناس آزمایشگاهی و ۱۰ کارشناس زراعت و اصلاح نباتات در این شرکت فعالیت می‌کنند.

استان اصفهان تا ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ با سازمان دهی ۱۹۵ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سراسر استان و در نزدیک‌ترین نقاط ارتباطی با بهره برداران بخش کشاورزی، رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید