Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی کاشان خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: برداشت گل محمدی در ۲ هزار ۶۰۰ هکتار از گلستان‌های این شهرستان آغاز شد.

آغاز برداشت گل محمدی در شهرستان کاشان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، رضا مظلومی با بیان این که برداشت گل محمدی تا سه ماه در کاشان ادامه دارد، افزود: کشت گل محمدی در این شهرستان رتبه نخست کشور به لحاظ میزان تولید در واحد سطح و نخست استان اصفهان به لحاظ سطح زیر کشت دارد.

به گفته وی، در صورت رخ ندادن حوادث غیرمترقبه و خسارت‌های ناشی از آن برای بخش کشاورزی، امسال افزون بر ۱۰هزار تن گل محمدی در کاشان برداشت می‌شود.

وی با اشاره به میانگین تولید چهار و نیم تن گل محمدی در هر هکتار و اشتغال پنج هزار نفر در حوزه زراعت و باغبانی کاشان گفت: ارزش گل محمدی تولید شده امسال در این شهرستان ۲۰۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه در سه ماهه فصل گل‌چینی در کاشان روزانه ۵۰۰ نفر کارگر مشغول به‌ کار هستند، ادامه داد: افزون بر ۱۶ میلیون لیتر گلاب و یک‌هزار لیتر اسانس گل محمدی با فعالیت ۳۴ واحد صنعتی و ۱۸۰۰ واحد سنتی در بخش تولید و فرآوری گلاب استحصال می‌شود.

وی اضافه کرد: ۱۰ هزار تن گل محمدی نیز از شهرستان‌های دیگر برای فرآوری گلاب در کارگاه‌های سنتی و صنعتی وارد کاشان می‌شود.

مظلومی با یادآوری اشتغال چهار هزار نفر در کارگاه‌های سنتی و صنعتی تولید گلاب این شهرستان  ادامه داد: سه هزار و ۸۰۰ تن گلاب و اسانس گل محمدی به ارزش چهار و نیم میلیون دلار سال ۱۳۹۹ به خارج از کشور صادر شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید