Iranian Agriculture News Agency

اجرای طرح کنترل بیولوژیک در سطح 12 هکتار در شهرستان‌های اصفهان، دهاقان، تیران و کرون، نجف آباد، مبارکه، خمینی شهر، فلاورجان و شهرضا قابل اجرا است.

برگزاری کارگاه آموزشی کنترل تلفیقی عوامل خسارت‌زای گلخانه‌ای

به گزارش خبرنگار ایانادر استان اصفهان، با شروع اجرای طرح کنترل بیولوژیک آفات در گلخانه‌ها در این خصوص کارگاه آموزشی کنترل تلفیقی عوامل خسارت‌زای گلخانه‌ای با محوریت کنترل بیولوژیک در گلخانه‌های استان در روزهای 20و 21 دی ماه سال جاری با حضور دکتر باقری ریس بخش گیاهپزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، مهندس افلاکی مدیر حفظ نباتات، کارشناسان واحد باغبانی، ترویج، حفظ نباتات و جمعی ازگلخانه‌داران در محل موزه ترویج برگزار شد.

لازم به ذکر است اجرای طرح کنترل بیولوژیک در سطح 12 هکتار در شهرستان‌های اصفهان، دهاقان، تیران و کرون، نجف آباد، مبارکه، خمینی شهر، فلاورجان و شهرضا قابل اجرا است.

محمود رضا افلاکی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاوی استان اصفهان عنوان کرد: استفاده بیش از حد از سموم شیمیایی برای کنترل عوامل خسارت‌زای گیاهی عامل برهم زننده تعادل طبیعی، زیست محیطی و به خطر انداختن سلامت محصول و مصرف کنندگان است. استفاده از سموم تنها در مواردی توصیه می‌شود که سایر روش‌های کنترل موثر نباشند زیرا سموم باعث از بین رفتن حشرات مفید و ایجاد مقاومت در آفات می‌شوند. بنابراین یکی از بهترین روشها، کنترل بیولوژیکی بوده که استفاده از حشرات مفید برای کنترل آفات است.

افلاکی در ادامه افزود: این مدیریت بنا دارد در سال زراعی جاری نیز با برنامه‌ریزی  و ترسیم افق‌های جدیدی در راستای گسترده کردن طرح در هر دو فاز (گلخانه و فضای باز)، طرح کنترل بیولوژیک را قدرتمندتر از پیش در استان اجرایی کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید