Iranian Agriculture News Agency

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان اصفهان:

پرداخت ۳۵ میلیارد خسارت به مرغداران

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان اصفهان گفت: مهلت بیمه محصولات کشاورزی استان اصفهان تا پایان دی تمدید شد.

مهلت بیمه کشاورزی تا پایان دی تمدید شد

به گزارش خبرنگار ایانا در  استان اصفهان، مجید وارسته با اشاره به اینکه فرصت بیمه محصولات زراعی و باغات تا پایان دی ماه تمدید شده است، اظهار داشت: ضروری است که کشاورزان نسبت به این امر توجه داشته باشند چرا که با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی کاهش دما را پیش‌رو داریم.

وی با بیان اینکه امکان تهاتر هزینه بیمه با کشاورزان را نیز داریم، ادامه داد: همچنین تخفیف عدم خسارت نیز به متقاضیان بیمه کشاورزی ارائه می‌شود.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اصفهان بیمه محصولات کشاورزی است، ادامه داد: در این زمینه تاکنون ۵۰ میلیارد ریال خسارت بیمه کشت پاییزه انجام شده و پرداخت خسارت کشت بهاره نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه هشت هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات استان اصفهان نیز بیمه کشاورزی است، افزود: به این بخش نیز از سال زراعی گذشته تاکنون ۱۴۰ میلیارد ریال خسارت پرداخت شده است، که این روند همچنان ادامه دارد.

وارسته تاکید کرد: عمده محصولات باغی تحت پوشش بیمه استان اصفهان سیب هستند.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی در استان اصفهان نداشتیم، گفت: چنانچه در آینده با مشکل خشکسالی رو به رو شویم پرد اخت خسارت‌ها ادامه خواهد داشت.

پرداخت ۳۵ میلیارد ریال خسارت به مرغداران اصفهان

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه در بخش دام و طیور ۲۰ میلیون قطعه جوجه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، ادامه داد: در این زمینه نیز از سال گذشته تاکنون ۳۵ میلیارد ریال خسارت به مرغداران پرداخت شده است.

وی ادامه داد: عمده دلیل پرداخت بیمه به طیور در زمینه شیوع بیماری‌ها و قرنطینه بوده است.

وارسته با بیان اینکه ۱۵۰ هزار راس دام نیز در استان اصفهان تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند، اضافه کرد: در این زمینه دام به مدت یک یال بیمه می‌شود و طی یک سال اخیر ۶۲ میلیارد ریال به دامداران خسارت پرداخت شده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید