Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: این شهرستان با تولید و پرورش ۴۰ میلیون قطعه ماهی در سال رتبه نخست تولید ماهیان زینتی در کشور را به خود اختصاص داده است.

سالانه ۴۰ میلیون قطعه ماهی زینتی در کاشان تولید می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در  استان اصفهان، رضا مظلومی در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه سالانه نزدیک به  ۲۵۰ میلیون قطعه ماهیان زینتی در کشور تولید می‌شود، افزود: اکنون ۷۰ درصد ماهیان زینتی استان اصفهان در کاشان پرورش می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: با انجام مجموعه اقدام‌هایی برای توسعه روند پرورش ماهیان زینتی در کاشان تلاش می‌شود تا این شهرستان قطب تولید ماهیان زینتی در منطقه خاورمیانه باشد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشان اظهار داشت: بخشی از تولید و پرورش ماهیان زینتی در این شهرستان مخصوص شب عید نوروز است که اکنون تلاش می‌شود بخش عمده آن به بازارهای صادراتی راه یابد.

وی از صدور مجوز یک واحد پرورش یک میلیون قطعه‌ای‌ ماهیان زینتی در کاشان خبر داد و گفت: این واحد امسال ۴۰۰  هزار قطعه ماهی به کشورهای عراق و ترکیه صادر کرد.

مظلومی افزود: برای توسعه پرورش ماهی ۵۰ هکتار از زمین‌های شهرک صنعتی شماره سه کاشان به ناحیه صنعتی پرورش ماهیان زینتی اختصاص یافته است.

به گفته وی، در ناحیه صنعتی پرورش ماهیان زینتی ۲۲۰ قطعه زمین یک هزار مترمربعی در نظر گرفته شده است که در آن افزون بر پایانه صادراتی، نمایشگاه و فروشگاه، سالن همایش و استقرار واحد توسعه و تحقیق پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه برای ساخت آکواریم، غذای ماهی، تجهیزات آکواریومی و لوازم جانبی نگهداری ماهیان زینتی یک سرمایه‌گذار بخشی خصوصی نیز در این شهرک مستقر خواهد شد، ادامه داد: در صورت تامین آب مورد نیاز، سالانه  ۲۲۰ میلیون قطعه ماهی زینتی در این ناحیه صنعتی پرورش داده خواهد شد.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید