Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: تولید محصولات زراعی این استان نسبت به هفت سال قبل و آغاز فعالیت دولت ۴۰.۱۵ درصد افزایش داشته است.

تولید محصولات زراعی اصفهان ۴۰ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار ایانا در اصفهان، مهرداد مرادمند رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان، افزود: در سال ۹۲ و آغاز فعالیت دولت یازدهم میزان تولید محصولات زراعی سه میلیون و ۲۰۹ هزار و ۳۲۸ تُن بود که این رقم در پایان سال گذشته به چهار میلیون و ۴۹۷ هزار و ۸۶۴ تُن رسیده است.

وی افزون بر یک میلیون و ۲۸۸ هزار تُن افزایش تولید محصولات زراعی را حاصل برنامه ریزی، هماهنگی، اقدامات مناسب و تلاش کشاورزان استان ذکر کردو ادامه داد: این افزایش در حالی به ثبت رسید که کاهش بارش‌ها و جریان غیردائم رودخانه زاینده‌رود به عنوان منبع اصلی آبیاری را در این سال‌ها شاهد بودیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان خاطرنشان کرد: گندم، جو، ذرت علوفه‌ای و صیفی‌جات از جمله انواع محصولات زراعی به شمار می‌روند که در این خطه کشت می‌شوند و در طول هفت سال اخیر با افزایش تولید روبه رو بوده‌اند.

مرادمند تصریح کرد: برای مثال میزان تولید گندم در استان در مقایسه با ابتدای فعالیت دولت بیش از ۲۲ درصد بیشتر شد به این صورت که در سال ۹۲ حدود ۲۲۸ هزار تن گندم در استان برداشت شد و این میزان سال قبل به بیش از ۲۷۹ هزار تن افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه بهره گیری از روش‌های نوین و علمی به بیشتر شدن حجم تولید و برداشت محصولات کمک شایانی می‌کند، گفت: بر همین مبنا سعی شده در دوره‌های آموزشی و ترویجی کشاورزان بیشتری را برای راندمان در فعالیت و تولید تشویق کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان افزود: از سوی دیگر بهره گیری از وسایل و ماشین آلات مجهز کشاورزی می‌تواند تولید محصولات زراعی در استان را بیش از قبل افزایش دهد که برای تحقق این امر و در نهایت جهش تولید برنامه ریزی شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید