Iranian Agriculture News Agency

معاون امور فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان اصفهان با داشتن مدیران، کارشناسان و تولیدکنندگان توانمند همواره از استان‌های موفق در بخش کشاورزی به شمار می‌آید.

نقش تاثیرگذار اصفهان در توسعه بخش کشاورزی کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، حجت‌الاسلام روح الله شاهمرادیان، معاون امور فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در مراسم تجلیل از نمونه‌های ملی و استانی بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان اظهار کرد: یکی از رویکردهای اسلام دیدگاه تمدنی آن است و در این بخش توسعه کشاورزی از اصول تمدن‌ساز محسوب می‌شود و خوشبختانه استان اصفهان از مهم‌ترین پایه‌های تمدن در طول سال‌های مختلف شناخته می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به نقش فرهنگ در توسعه اهداف بخش کشاورزی عنوان کرد: نقش فرهنگ در امنیت غذایی، نقش فرهنگ در سلامت غذایی، نقش فرهنگ در سبک زندگی، نقش فرهنگ در اقتصاد مقاومتی و ... همگی بر این موضوع تاکید دارد که فرهنگ مقوله‌ای مهم در بخش‌های مختلف است و باید به آن توجه شود.

معاون امور فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به برخی برنامه‌های اجرایی در راستای کمک به بخش کشاورزی عنوان کرد: استفاده از زکات در لایروبی قنات و پاکسازی آنها، پیگیری مباحث کارآفرینی تعاون محور، امضای تفاهم‌نامه همکاری با بخش‌های مختلف و ... همگی به منظور کمک هر چه بیشتر به کشاورزی در حال انجام است.

علی اکبر مویدی، رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی نیز با حضور ویدئوکنفرانسی در مراسم تجلیل از نمونه‌های ملی و استانی بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان اظهار کرد: استان اصفهان با داشتن مدیران، کارشناسان و تولیدکنندگان توانمند همواره از استان‌های موفق در بخش کشاورزی به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی فرصت بسیار خوبی برای استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در توسعه ارائه آموزش‌های کاربردی و علمی به بهره‌برداران بخش کشاورزی در سراسر نقاط کشور فراهم شده و باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

جمشید اسکندری، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز در حاشیه تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی اظهار کرد: هر ساله تولیدکنندگان برتر استان با بررسی‌های مختلفی شناسایی و مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از توان بهره‌برداران نمونه استانی و کشوری برای توسعه کمی و کیفی بخش کشاورزی عنوان کرد: خوشبختانه تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی استان اصفهان از ظرفیت‌های بسیار خوبی بهره‌مند هستند و همین موضوع به درخشش بخش کشاورزی استان در مقایسه با سایر استان‌ها کمک شایانی داشته است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید