Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: امسال شرایط خاصی از لحاظ بارندگی و وضعیت اقلیمی بر استان و حتی کشور حکم فرما است و این موضوعات لزوم توجه به بیمه محصولات را دوچندان می‌کند.

لزوم بیمه شدن محصولات کشاورزی با توجه به تغییرات اقلیمی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، نشست بررسی وضعیت بیمه کشاورزی در استان با حضور رئیس، معاونان و مدیران سازمان و نمایندگانی از دستگاه‌های مرتبط با حضور ویدئوکنفرانسی مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان‌های استان برگزار شد.

در این نشست، مهرداد مرادمند رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اهمیت موضوع بیمه در کشاورزی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع، جلسه ستاد بیمه با حضور تمامی مسئولان مرتبط برگزار شد و موارد مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت مقوله بیمه این جلسه برگزار شد تا شرایط بیمه کشاورزی در استان مورد بررسی قرار گیرد، امسال شرایط خاصی از لحاظ بارندگی و وضعیت اقلیمی بر استان و حتی کشور حکم فرما است و شاهد این هستیم که از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون بارش مناسبی در سطح استان نداشتیم و این موضوعات لزوم توجه به بیمه محصولات را دوچندان می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: در مباحث بیمه باید به تولیدکنندگان بخش ین اطمینان داده شود که در صورت بیمه نمودن محصولات خود اگر خسارتی به محصولات آنها وارد می‌شود غرامت آنها به طور دقیق و منصفانه و در زمان مناسب پرداخت می‌شود، در این زمینه تمام تلاش‌ها بر این است که حداکثر همکاری با بهره‌برداران بخش صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد در هر شهرستان یک نفر به عنوان مسئول بیمه کشاورزی شهرستان پیگیر امور در این بخش باشد، خوشبختانه با جلسات و پیگیری‌های شکل گرفته سال گذشته موفق شدیم روند بیمه محصولات را با توان کشاورزان متناسب‌سازی کنیم.

مرادمند اضافه کرد: شرایط خوبی برای بیمه محصولات در نظر گرفته شده که امید است کشاورزان از این مزایا بهره لازم را ببرند و در جهت بیمه نمودن محصولات خود عزم بیشتری داشته باشند، سیاست‌های تشویقی نیز برای آن دسته از تولیدکنندگانی که اقدام به بیمه می‌کنند در نظر گرفته می‌شود تا انگیزه دیگران نیز برای ورود به این بخش افزایش یابد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید