Iranian Agriculture News Agency

برپایه پیش بینی ها میزان برداشت محصول انار امسال به حدود ۷۶ هزار تن برسد که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد.

پیش بینی برداشت ۷۶ هزار تن انار در اصفهان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، احمدرضا رئیس زاده از آغاز برداشت ارقام زودرس انار در مناطق گرمسیر استان از نیمه دوم مهرماه خبر داد و اظهار کرد: بر پایه پیش بینی‌ها میزان برداشت محصول انار امسال به حدود ۷۶ هزار تن برسد که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی سرمازدگی و کاهش گل‌دهی درختان را در برخی مناطق از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر کاهش عملکرد باغات انار استان در سال جاری دانست و افزود: سطح باغ‌های انار استان هفت هزار و ۶۱۰ هکتار است که حدود ۴۰۰ هکتار آن هنوز به مرحله باروری نرسیده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، شهرستان‌های شهرضا، کاشان، نطنز و اردستان را چهار تولید کننده عمده انار این استان دانست و گفت: شهرستان‌های دهاقان، نجف آباد و اصفهان نیز از دیگر تولیدکنندگان انار هستند.

رئیس زاده، ارقام مرغوب انار استان را زاغه کاشان، نادری بادرود، ملس شهرضا، سبزه اردستان و دانه سیاه اصفهان برشمرد و اضافه کرد: برداشت انار از باغ‌های استان تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.

 استان اصفهان با دارا بودن ۵۶۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی معادل پنج درصد از مساحت استان و ۹.۳ درصد از اراضی کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است و با دارا بودن شرایط متنوع آب و هوایی، استعداد تولید انواع محصولات کشاورزی را دارد به گونه‌ای که در مناطق گرم و خشک استان خرما، انار و پسته و در مناطق سرد و کوهستانی استان بادام و گردو و در مناطق معتدل و معتدل سرد انواع محصولات دانه‌دار و هسته‌دار کشت می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید