Iranian Agriculture News Agency

وجود کارگو ترمینال در استان اصفهان یک مزیت و فرصت مناسب برای افزایش آمار صادرات کشاورزی محسوب می‌شود

صادرات محصولات کشاورزی فرصتی مطلوب برای اقتصاد اصفهان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، فرهاد حاجی مرادی با اشاره به آمار صادرات انواع محصولات کشاورزی در سال جاری عنوان کرد: با برنامه ریزی و مدیریتی که انجام شد شاهد اتفاقات خوبی در زمینه صادرات محصولات کشاورزی از استان اصفهان هستیم . 

وی افزود: وجود کارگو ترمینال در استان اصفهان یک مزیت و فرصت مناسب برای افزایش آمار صادرات کشاورزی محسوب می‌شود و باید به گونه‌ای عمل کنیم تا از این شرایط به بهترین نحو استفاده شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: صادرات انواع حیوانات زنده و محصولات حیوانی از استان اصفهان در پنج ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت از افزایش بیش از 48 درصدی وزنی و افزایش بیش از 31 درصدی درآمد ارزی دارد که اتفاق خوبی محسوب می‌شود.

وی گفت: حجم صادرات ماشین آلات کشاورزی نیز در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 98 با رشد وزنی بیش از  136 درصد و رشد درآمد ارزی به میزان 81 درصد روبرو است که موفقیت صادرات در این بخش را به خوبی نشان می‌دهد.

حاجی مرادی در ادامه با اشاره به وضعیت صادرات شیلات از استان اصفهان اظهار کرد: خوشبختانه در بخش صادرات انواع شیلات نیز شاهد رونق در این زمینه هستیم که می‌تواند نویدبخش روزهای بهتر در آینده باشد.

وی اضافه کرد: صادرات و ایجاد بازارهای هدف در نقاط مختلف دنیا از الزامات درآمد و سودآوری پایدار است و در این زمینه نیاز است تا فعالان بخش کشاورزی استان نسبت به افزایش سطح آگاهی و دانش خود برای حضور فعال در بازارهای جهانی اقدام کنند، البته ما نیز در سازمان جهاد کشاورزی و با همکاری کارشناسان و متخصصان اقدام به برگزاری دوره‌ها و نشست‌های تخصصی می‌کنیم تا در راستای کمک به فعالان بخش و ارائه آموزش‌های تخصصی گام برداریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید