Iranian Agriculture News Agency

برداشت گردو از سطح 3384 هکتار باغات بارورگردو در استان اصفهان از اواسط شهریور ماه آغاز گردیده است و تا اواسط مهر ماه ادامه دارد.

برداشت محصول گردوی استان اصفهان در سال 99

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، احمد رضا رئیس زاده گفت: برداشت گردو از سطح 3384 هکتار باغات بارورگردو در استان اصفهان از اواسط شهریور ماه آغاز شده است و تا اواسط مهر ماه ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود، میزان برداشت گردوی استان در سال 99 به حدود 4000 تن برسد.که نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نکرده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: سطح کل باغات گردوی استان 3885 هکتار است که 500 هکتار آن در مرحله قبل از باردهی قرار دارد. عوارض ناشی از خشکسالی وکمبود آب ،در یک دهه اخیر و آفت کرم خراط به ترتیب مهمترین عوامل کاهش عملکرد کمی وکیفی باغات گردوی استان بوده است.

درسال جاری در 8 شهرستان استان تعداد 1600 اصله از درختان گردو از طریق پیوند سرشاخه اصلاح گردید و این برنامه در سال آینده نیز روی درختانی که سرشاخه های آن در اثر آفت خشک شده اند ویا دارای میوه نامرغوب هستند ادامه دارد.

بیشترین سطح باغات گردوی استان در شهرستان‌های،لنجان،سمیرم،خوانسار،کاشان،تیرانوکرون ،فریدونشهر دهاقان،شهرضا و شاهین شهر واقع شده است. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید