Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی دهاقان گفت: رکود بازار پیاز علت اصلی تأخیر برداشت این محصول در دهاقان بود

رکود بازار، برداشت پیاز در دهاقان را با تأخیر روبه رو کرد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، امیر صفرپور  اظهار داشت: با توجه به کاهش منابع آبی شهرستان دهاقان و تغییر الگوی کشت و کشت محصولات خارج از فصل با نیاز آبی کمتر، امسال در دهاقان حدود 15 هکتار پیاز به روش نشا کشت شده است.

 مدیر جهاد کشاورزی دهاقان با اشاره به این‌که کشاورزان در اسفند ماه سال گذشته نشا را به محل کشت انتقال و اقدام به کشت آن کردند، افزود: پس از طی حدود 100 روز از تاریخ کشت، این محصول قابل برداشت بوده اما به علت رکود بازار تاکنون برداشت نشده و در حال حاضر در حال برداشت است و پیش‌بینی می‌شود امسال از این میزان کشت در شهرستان حدود هزار و 200 تن پیاز برداشت شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز اراضی کشاورزی در شهرستان دهاقان بیان کرد: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی، کارشناس حقوقی اداره امور اراضی مدیریت با هماهنگی با دادستان و همکاری فرماندهی انتظامی دهاقان اقدام به تخریب یک ساخت و ساز غیرمجاز شامل دیوارکشی، اتاقک واقع در یکی از مزارع سطح شهرستان کرد و در مجموع از ابتدای سال تاکنون ۴ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب شده است.

صفرپور با تأکید بر حفاظت از اراضی کشاورزی افزود: با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی که مانع از تولید محصولات کشاورزی شود به شدت برخورد می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی دهاقان با بیان این‌که تیم‌های گشت جهاد کشاورزی دهاقان به صورت شبانه‌روزی محدوده‌های این منطقه را رصد و با متخلفان در امر ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می‌کنند، بیان کرد: همه مالکان و کشاورزان قبل از هرگونه اقدامی در زمینه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان مکاتبه کنند.

وی با تأکید بر این‌که بی‌شک مشارکت و نظارت عمومی مردم، بهترین و مؤثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی کشور است، عنوان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی، مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی تلفن ۱۳۱ و یا مراجعه به واحدهای کشیک مستقر در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان و مدیریت‌ امور اراضی استان اصفهان اطلاع دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید