Iranian Agriculture News Agency

استان اصفهان در تولید محصولات دامی پروتئینی مقام اول کشور رادار است .

اصفهان، مقام اول تولید محصولات پروتئینی کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استان اصفهان ، در تولید محصولات دامی پروتئینی مقام اول کشور را داراست و ما افتخار می کنیم در تولید شیر مقام اول ، تولید مرغ و تخم مرغ مقام دوم و تولید گوشت قرمز رتبه پنجم کشور را داریم.

 

مهرداد مرادمند در جلسه بررسی وضعیت کشاورزی منطقه بادرود که در محل بخشداری تشکیل شد، اظهار کرد: امروز بنا به دعوت نماینده محترم شهرستان و برای شنیدن مشکلات کشاورزان و ارائه راه‌حل دو جلسه در سطح نطنز و بادرود برگزار و تصمیمات خوبی گرفته شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: شرایط سخت منطقه ازلحاظ تأمین آب کشاورزی برای ما هم روشن است و مقرر شد با پیگیری‌های انجام‌شده و با هماهنگی شرکت سهامی آب منطقه‌ای در حد امکان بحث تأمین آب کشاورزی منطقه بادرود رفع شود.

 وی در خصوص تغییر الگوی کشت بیان کرد: بر اساس دستورالعمل ما در اقلیم‌هایی که گیاهان سازگار و دارای فرآوری خوب محصولات باشد تغییر الگوی کشت را انجام می‌دهیم و این منطقه هم با توجه به اینکه منطقه کشاورزی محسوب می‌شود مقرر شده تغییر الگوی کشت در این شهرستان نیز اجرا شود.

 مرادمند افزود: در بحث احداث دامداری و کارهای جنبی کشاورزان مقرر شد مساعدت‌های لازم در ارائه تسهیلات و مجوزها انجام شود و با درخواست باغداران برای حفظ باغات خود در بحث فنس کشی و احداث اتاق کارگری راهنمایی‌های لازم انجام شد و در این خصوص تفویض اختیار بیشتری به شهرستان داده می‌شود تا با هماهنگی تسهیلات بیشتری را در اختیار کشاورزان قرار دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استان اصفهان در تولید محصولات دامی پروتئینی مقام اول کشور رادار است و ما امروز افتخار می‌کنیم در تولید شیر مقام اول، تولید مرغ و تخم‌مرغ مقام دوم و تولید گوشت قرمز رتبه پنجم کشور راداریم.

 مرادمند گفت ما امروز وظیفه‌داریم از دامداران نیمه‌صنعتی و خرد که در حاشیه کویر با شرایط سخت در حال زندگی هستند حمایت کنیم و در بحث اخذ مجوزها تسهیلات لازم را انجام تا کشاورزان دلگرم و امیدوار برای انجام فعالیت‌های کشاورزی و دامداری باشند تا اشتغال موجود حفظ شود.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید