Iranian Agriculture News Agency

شهرستان اردستان با تولید ۴۰هزار تن گوشت مرغ در سال رتبه اول تولید گوشت سفید در استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

بازار مرغ در اردستان آشفته شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، سالانه در کشور بیش از دو میلیون تن گوشت مرغ تولید می‌شود که حدود ۱۰ درصد آن توسط استان اصفهان تامین می‌شود و با توجه به کاهش شدید قدرت خرید مردم در سال جدید متاسفانه شاهد افزایش این کالا در هفته‌های گذشته در کل کشور بوده‌ایم.

شهرستان اردستان رتبه اول تولید گوشت سفید در اصفهان

شهرستان اردستان با تولید ۴۰ هزار تن گوشت مرغ در سال رتبه اول تولید گوشت سفید در استان اصفهان را به خود اختصاص داده است، اما متاسفانه قیمت مرغ در این شهرستان از مرکز استان ۵۰ هزار ریال گرانتر است که این مهم می‌تواند دلائل مختلفی داشته باشد.

علی اکبر صالح اظهار کرد: شهرستان اردستان در حال حاضر با ۱۲۳ واحد مرغ گوشتی و با ظرفیت ۱۷ میلیون قطعه در سال و تولید ۴۰ هزار تن گوشت مرغ رتبه اول تولید را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

او ضمن اشاره به ظرفیت تولید مرغ گوشتی و تخم‌مرغ در اردستان افزود: شهرستان اردستان در کنار پرورش مرغ گوشتی ۱۱ واحد مرغ تخم‌گذار نیز دارد که با ظرفیت ۶۵۰ هزار قطعه در هر دوره تولید سالانه هشت هزار و ۶۰۰ تن تخم مرغ تولید و به بازار عرضه می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی اردستان گفت: نبود کشتارگاه صنعتی موجب شده تا قیمت‌های گوشت مصرفی در شهرستان اردستان با توجه به اینکه رتبه اول تولید را نیز دارد و باید گوشت تولیدی فرآوری شود با بقیه استان اصفهان یک قیمت و بعضا هم بالاتر باشد و در تخم‌مرغ نیز رتبه هفتم استان را به خود اختصاص داده است.

او ابراز کرد: یکی دیگر از موضوعات گران شدن گوشت مرغ در هفته‌های اخیر در کل کشور بوده که موضوع ناپایداری و توزیع ناکافی نهاده‌های کشاورزی است که موجب شده تا جوجه‌ریزی توسط مرغداران با افت همراه باشد و این موضوع به شدت در تولید مرغ اثر گذار بوده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید