Iranian Agriculture News Agency

سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با ستاد اقامه نماز برای ترویج و توسعه فرهنگ نماز توافقنامه امضا کرد.

نشست شورای عالی حوزه نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزی استان اصفهان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، با حضور مدیر کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان، رییس ستاد اقامه نماز استان  ،مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان و مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه ادارت تابعه  سومین نشست شورای عالی حوزه نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزی استان اصفهان به میزبانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شد.

حجت الاسلام رنجبر مسئول ستاد اقامه نماز استان در این نشست :گفت بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در اجلاس سیزدهم مقرر گردید همه ساله اجلاس اقامه نماز  برگزار گردد ودر این برنامه همه  دستگاه ها ی دولتی ارزیابی می شود و دستگاه های برتر مورد تشویق قرار می گیرند.

وی در ادامه افزود بر انعقاد توافقنامه بین سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با ستاد اقامه نماز و نیز توجه به  ارائه مباحث آموزش فرهنگ نماز مورد تاکید قرار داد  و درخواست کرد: برای  ترویج و توسعه فرهنگ  نماز  در روستا ها نیاز به شناسایی و آموزش  یک نفر معتمد  به عنوان یاور نماز در سطح هر روستا می وامیدواریم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی این گروه از یاوران نماز راشناسایی و برای حضور بیشتر جوانان در روستا ها آموزش دهیم .

 در این نشست شاملی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: اگر نظم طبیعی در طبیعت را به هم بزنیم با چالش های بزرگ مثل کمبود آب شیرین ،خاک  و امنیت غذایی بعنوان  چالش های بزرگ  قرن ۲۱ مواجه می شویم و خداوند با نظم که بر روی کره زمین قرار داده است زندگی شایسته ای را برای بشر قرار داده است.

وی در ادامه افزود: سازمان جنگل ها  با بیش از 100 سال پیشینه  فعالیت  با هدف  حفاظت محیط زیست پوشش گیاهی و خاک که در حقیقت این تولیدکنندگان آب شیرین در حال خدمت به جامعه هستند .

وی در بخشی از صحبت‌های خود افزود:با توجه به تاکید  مقام معظم رهبری بر حفظ جنگل ،آب و خاک  و کمک های انجام شده از صندوق توسعه  ملی  راستای حفاظت از منابع طبیعی استان اصفهان شرایط نسبتا خوبی را شاهد هستیم.

شاملی در ادامه افزود: رسالت مهم ما آموزش و  فرهنگ سازی برای حفظ طبیعت می باشد که بخش های  آموزش و ترویج ،روابط عمومی و  دفتر نمایندگی ولی فقیه بعنوان سه رکن برای تحقق آن باید هماهنگ فعالیت کنند.

در این نشست حجت الاسلام  و المسلمین حاج آقای بختیاری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان نیز گفت: برای توسعه فعالیت ها بیش از پیش برگزاری نمازاز همه ظرفیت های حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان ودفاتر نمایندگی در ادارات تابعه منابع طبیعی وآیخیزداری ،امور عشایر ،تعاون روستایی ،دامپزشکی ،مرکز تحقیقات کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان و سایر شهرستان ها استان اصفهان برای خدمت به توسعه  فرهنگ اقامه نماز  را بکار می گیریم و با وجود روحیه جهادی در این مجموعه از ظرفیت بسیار قابل قبولی برای این امر برخورداریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید