Iranian Agriculture News Agency

گرچه شیوع ویروس آنفلوآنزای H۱N۱ یا خوکی دور از ذهن نیست اما تا امروز هیچ گزارشی دال بر انتقال این ویروس از محصولات دامی به انسان در استان اصفهان نداشتیم.

گزارشی از آنفلوانزای خوکی در اصفهان نداشتیم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، شهرام موحدی درباره طیف گسترده ویروس‌های آنفلونزا اظهار کرد: امروزه می‌توان با فراغ خاطر بیشتر از خطرناک بودن ویروس‌های مشترک بین دام و طیور با انسان‌ها صحبت کرد.

وی افزود: ویروس آنفلوآنزای خوکی و کرونا بین انسان و دام و طیور مشترک است؛ اما تاکنون سازمان دامپزشکی کشور هیچ گونه گزارشی از آلودگی انسانی به ویروس‌های مذکور از طریق فرآورده‌های دام و طیور گزارش و تأیید نکرده است.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: واحدهای بسته‌بندی گوشت، مرغ، تخم مرغ و ماهی طبق دستورالعمل‌های ابلاغی و با مراقبت‌های شدید بهداشتی در حال فعالیت هستند و علت اینکه در ایام اپیدمی کرونا هیچ گونه گزارشی از انتقال این ویروس از طریق فرآورده‌های خام دامی و طیور ارائه نشده است به خاطر دقت و نظارت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان بر عرضه این فرآورده‌ها به بازار مصرف است.

وی تاکید کرد: لازم است شهروندان نسبت به استفاده از فرآورده‌های لبنی، طیور و دام تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان مطمئن باشند و از خرید هر فرآورده‌ای که خارج از پروسه نظارت دامپزشکی است به شدت خودداری کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید