Iranian Agriculture News Agency

در هفته جهاد کشاورزی 165 پروژه با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد تومان با اشتغالزایی 1400 نفر به بهره برداری رسید.

اشتغال‌زایی 1400 نفر در بخش کشاورزی استان اصفهان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، مهرداد مرادمند در کاشان با اشاره به اینکه این پروژه‌ها شامل آبی‌خاکی، آبیاری‌های نوین، مرمت و بازسازی قنوات، احداث گلخانه‌ها و صنایع تبدلی و تکمیلی که جز نیازهای اساسی استان بوده است، اظهار کرد: در برنامه‌های سال جاری قصد داریم ۱۳ هزار هکتار آب یاری‌های  نوین را به ثمر برسانیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه در خصوص مرمت و بازسازی قنوات اعتابارت خوبی گرفته‌ایم، گفت: امیدواریم بتوانیم نزدیک ۴۰ کیلومتر از قنوات را مورد بازسازی قرار بدهیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مباحث مهم کشاورزی تنظیم بازار فراوری محصولات کشاورزی جلوگیری از خام‌فروشی و کاهش ضایعات است، تصریح کرد: ایجاد زنجیره‌های ارزش و زنجیره‌های تولید محصولات کشاورزی را به صورت جدی در دستور کارمان قرار دادیم تا بتوانیم در خصوص محصولاتی نظیره شیر، تخم‌مرغ، گوشت، گل‌محمدی و زعفران که ارزش افزوده و مزیت نسبی در استان اصفهان دارند را نهایی و تکمیل کنیم.

مرادمند با اشاره به اینکه باید محصولات را صادرات محور تولید کنیم تا هر زمان نیاز بود  بحث صادرات صورت بگیرد، اذعان داشت: محصولات گلخانه‌ای، لبنی، شیر خشک و سایر محصولات با کیفت استان امکان صادر شدن دارد و در حال صادر شدن است.

کاشان قطب تولید ماهیان زینتی در کشور است

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه کاشان قطب تولید ماهیان زینتی در کشور است و پتانسیل خوبی در این شهرستان برای تولید ماهیان زینتی وجود دارد، ادامه داد: شهرک ماهیان زینتی در کاشان با مشارکت شرکت شهرک‌های زینتی زیر ساخت‌هایش در حال آماده‌سازی است و امیداوریم با ساماندهی این پرورش‌های ماهی باعث ارزش افزوده بیشتری در بخش باشیم.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید