Iranian Agriculture News Agency

در راستای اجرای طرح سازگاری با کم آبی توسعه کشت گلخانه‌ای در اولویت تولیدات کشاورزی استان اصفهان قرار گرفته است.

توسعه کشت گلخانه‌ای در اصفهان در اولویت قرار گرفته است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، مهرداد مرادمند  با اشاره به ۷۷ هزار و۳۵۱ هکتار سطح کشت محصولات باغی آبی و دیم در استان اصفهان اظهار کرد: در راستای اجرای طرح سازگاری با کم آبی توسعه کشت گلخانه‌ای در اولویت تولیدات کشاورزی استان اصفهان قرار گرفته است.

وی افزود: از مهمترین مزایای کشت‌های گلخانه‌ای می‌توان به تولید خارج از فصل یا مکان طبیعی با افزایش عملکرد در واحد سطح، افزایش راندمان مصرف آب، امکان تولید محصول سالم و اشتغالزایی بالا در واحد سطح اشاره کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای شامل سبزی و صیفی و گل و گیاه زینتی در استان اصفهان معادل یک هزار و ۸۵۶ هکتار است، تصریح کرد: میزان تولید سالیانه سبزی و صیفی گلخانه‌ای استان اصفهان بالغ بر ۲۷۷ هزار و ۷۸۳ تن است که رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی اشاره‌ای به میزان تولید سالانه گل شاخه بریده حدود ۶۹ میلیون شاخه داشت و اضافه کرد: گل‌های نشایی-فصلی با تولید ۴۶ میلیون نشاء رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده است.

جایگاه نخست اصفهان در تولید گل شب بو

مرادمند به جایگاه نخست اصفهان در تولید گل شب بو هم اشاره‌ای کرد و گفت: بالغ بر ۱۸ هزار و ۵۶۰ نفر در این بخش به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

وی افزود: در سال جاری با احداث ۲۱۳ هکتار گلخانه جدید سطح گلخانه‌های استان از مرز دو هزار و ۵۰ هکتار با پیش بینی تولید سالیانه ۳۱۰ هزار تن همراه بوده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید