Iranian Agriculture News Agency

ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان از شرکت تعاونی قنوات سه‌گانه گلستان میمه بازدید کرد.

استفاده از روش‌های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، مهرداد مرادمند رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از فعالیتهای شرکت تعاونی قنوات سه‌گانه گلستان میمه بازدید کرد.  ایشان را رئیس سازمان تعاون روستایی استان، معاون فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه، امام جمعه شهرستان، بخشدار میمه، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و مسئول مرکز و پرسنل مرکزجهاد کشاورزی میمه، معاون بهبود تولیدات گیاهی، مدیر حراست و مدیر حوزه ریاست سازمان همراهی کردند.

در این بازدید از نحوه فعالیت شرکت تعاونی مذکور که با بیش از هزار و چهارصد نفر عضو در سال ۱۳۹۳ تاسیس  و با استفاده از آب قنوات میمه نسبت به احداث و کاشت گل محمدی طی سال‌های ۹۴ تا ۹۶ در سطح ۱۳۰ هکتار اقدام نموده اند و همچنین کارگاه گلابگیری این شرکت در معیت مدیر عامل این شرکت بازدید کاملی به عمل آمده و توضیحات و نکات فنی لازم ارائه شد.

لازم به ذکر است میزان برداشت گل محمدی در سال گذشته از این مزرعه حدود ۱۱۰ تن بوده و در سال جاری پیش بینی می‌شود حدود ۳۰۰ تن گل محمدی برداشت گردد کارگاه گلابگیری این مجموعه در سال گذشته حدود هشت تن گلاب تولید کرده است.

در ادامه رئیس سازمان ضمن بازدید از تعدادی از قنوات میمه از مرکز جهاد کشاورزی میمه  بازدید کرد.

وی در نشستی صمیمی با همکاران مرکز نسبت به مسائل و مشکلات موجود دستوراتی صادر و با توجه به شعار سال (جهش تولید) و فرمایشات مقام معظم رهبری خواستار همکاری همه جانبه و تلاش در جهت افزایش تولید و رفع مشکلات بهره برداران شد. همچنین از محل احداث سالن اجتماعات مرکز جهاد کشاورزی میمه بازدید به عمل آمد.

در ادامه این بازدید معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان با بازدید از طرح تجمیعی روستای زیادآباد و همچنین گلخانه هیدروپونیک توان امید صفاهان میمه و مزارع کلزای شرکت اصفهان کشت و همچنین بازدید از مزرعه انتخاب مشارکتی ارقام گندم در مزرعه اصفهان کشت نسبت به برگزاری جلسه هم اندیشی با مدیرعامل شرکت اصفهان کشت اقدام و موارد مطرح شده مورد بررسی قرار گرفت، همچنین در انتها با بازدید از گلخانه آقای عموسلطانی واقع در مورچه خورت پیشرفت فیزیکی این طرح مورد بررسی و نکات لازم ارائه شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید