Iranian Agriculture News Agency

سطح برداشت کلزا در سال زراعی جاری در استان اصفهان به حدود ۸۵۰ هکتار می رسد که نسبت به سال گذشته بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.

برداشت دانه‌های کلزا از سطح ۸۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی اصفهان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، کیوان بنی اسدی  با اشاره به سطح برداشت دانه‌های کلزا در سال زراعی جاری در استان اصفهان اظهار کرد: سطح برداشت کلزا در سال زراعی جاری در استان اصفهان به حدود ۸۵۰ هکتار می‌رسد که نسبت به سال گذشته بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود از این سطح حداقل یک هزار و ۸۰۰ تن دانه کلزا به دست آید که نسبت به سال زراعی گذشته بیش از ۶۰۰ تن افزایش یافته است.

کارشناس مسئول پنبه و دانه‌های روغنی استان اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین سطح کشت کلزا در شهرستانهای شاهین شهر، میمه، برخوار، اصفهان، گلپایگان، فریدن، شهرضا و تیران و کرون است، تصریح کرد: برداشت دانه‌های کلزا از اواخر خردادماه شروع می‌شود.

وی بیان داشت: پیش بینی خرید تضمینی با مشخص شدن مراکز انجام شده است؛ با همکاری اداره کل غله استان اصفهان و سازمان تعاون روستایی هر کیلوگرم دانه کلزا به قیمت ۴ هزار و ۶۶۰ تومان خریداری می‌شود.

بنی اسدی خرید تضمینی دانه کلزا را در چهار مرکز خرید اصلی و چهار مرکز خرید فرعی از اواسط خردادماه اعلام کرد و افزود: دانه‌های کلزا به منظور روغن کشی به کارخانجات روغن کشی حمل می‌شود و وجه کشاورزان در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید