Iranian Agriculture News Agency

افزایش برداشت گندم در اصفهان مستلزم ادامه بارندگی‌ها و توزیع مطلوب آب است.

افزایش برداشت گندم در اصفهان

به گزارش خبرنگار ایانا در  استان اصفهان، رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: در صورت ادامه بارندگی‌ها تا ماه اردیبهشت و انجام توزیع مطلوب آب پیش‌بینی می‌شود محصول زراعی به ویژه گندم بیشتری در مقایسه با سال قبل در این استان برداشت شود.

مهرداد مرادمند  با اشاره به اینکه کشت پاییزه منطقه اصفهان در زمان مناسب خود آغاز شد، افزود: سطح سبز و اراضی زیر کشت در وضعیت خوبی قرار دارد و امیدواریم با تداوم بارش‌ها تا آخر فروردین شاهد بیشتر شدن محصولات در مقایسه با سال قبل باشیم.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون مبارزه با علف هرز و آفت سن گندم در مزارع در حال انجام است و کمبودی از لحاظ سم و دیگر موارد مورد نیاز وجود ندارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان به فعالیت گشت‌های مراقبتی در سطح زمین‌های زیر کشت اشاره کرد و گفت: این امر به افزایش تولید و کیفیت گندم، جو و گلرنگ تولیدی در این خطه کمک می‌کند.

مرادمند با تاکید بر توجه بیشتر به دیگر محصولات در استان تصریح کرد: کشت گلخانه‌ای و گیاهان دارویی در این خطه بهتر از قبل می‌تواند رونق یابد و در این ارتباط برنامه‌هایی برای سال ۹۹ خواهیم داشت. 

خروجی آب از سد زاینده‌رود به منظور تکمیل دوره آبیاری کشت پاییزه کشاورزان از بامداد پانزدهم فروردین امسال افزایش یافت و تا نیمه اول خرداد ادامه خواهد داشت.

میزان بارش ها در سرشاخه‌های زاینده‌رود از ابتدای سال آبی جاری(مهر۹۸) تاکنون در مقایسه با سال قبل کمتر و حدود یک هزار میلی‌متر بوده است.

اراضی کشاورزی اصفهان حدود ۵۶۳ هزار هکتار معادل ۳.۵ درصد از مساحت استان است که با توجه به محدودیت‌های منابع آب در سال‌های اخیر، تنها حدود ۲۹۰ هزار هکتار آن تحت کشت زراعی و باغی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید