Iranian Agriculture News Agency

در پی شیوع بیماری کرونا در پایان سال 98 و کاهش تقاضا برای مصرف گوشت مرغ، مرغ مازاد تولید کنندگان خریداری و ذخیره سازی می شود.

حمایت ویژه سازمان جهاد کشاورزی از تولیدکنندگان مرغ گوشتی استان اصفهان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، مهرداد مرادمند رئیس سازمان با اعلام این خبر اظهار کرد: متاسفانه در پی شیوع بیماری کرونا در پایان سال ۹۸ و با توجه به حجم زیاد جوجه ریزی در بهمن ماه سال گذشته و انباشتگی مرغ در واحدهای مرغداری گوشتی استان، وضعیت عرضه و تقاضای مصرف گوشت مرغ دچار چالش شد و همین امر موجب کاهش قیمت مرغ شد، در همین راستا با تشکیل جلسات هماهنگی با حضور دستگاه‌های ذیربط شامل استانداری، سازمان صمت، شرکت پشتیبانی امور دام، اداره کل دامپزشکی، اتحادیه مرغداری های گوشتی و انجمن صنفی کشتارگاههای طیور تدابیر لازم به منظور خرید مرغ مازاد واحدهای مرغداری به عمل آمد.

وی تصریح کرد؛ با همکاری اداره کل دامپزشکی مقرر شد تعداد 12 کشتارگاه استان که دارای تونل انجماد می باشند نسبت به کشتار مرغ به میزان مجموعا حدود 200 تن در هر شب اقدام نمایند. به منظور جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان مرغ گوشتی ظرف شش روز گذشته بیش از 320 تن مرغ مازاد خریداری شده و بر اساس سیاستهای ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و استانداردهای لازم در انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام ذخیره سازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: در روزهای آینده نیز مازاد مرغ تولیدی از تولیدکنندگان خریداری و ذخیره‌سازی خواهد شد و بخشی نیز به صورت مرغ گرم با همکاری اتحادیه مرغداران گوشتی  و فعالیت مستمر کشتارگاهها وارد بازار مصرف می شود.

مرادمند با اعلام اینکه فعالیت کشتارگاه‌ها را رصد می نماییم و امیدوار هستیم این کاهش قیمت، که به علت کاهش تقاضا بازار حاصل شده است با خرید  و ذخیره سازی گوشت مرغ مازاد تولیدی، بازار قیمت را تنظیم و از ضرر و زیان تولیدکنندگان  پیشگیری کنیم.

این مقام مسئول افزود؛ به منظور تامین نهاده‌های مورد نیاز تولیدکنندگان طی مکاتبات انجام شده با وزارت جهاد کشاورزی اقدامات خوبی انجام شده و ذرت و سویای مورد نیاز مرغداران  و همچنین دانه  جو مورد نیاز دامداران تامین شده است.

وی در پایان گفت: کشتارگاههای استان در ایام تعطیلات نوروزی به صورت کشیک فعال بوده و از روز 15 فروردین مجموعه کشتارگاه‌های استان فعال خواهند بود تا نیاز استان را تامین کرده و هم اینکه در امر ذخیره سازی مرغ  مازاد تولیدی نگرانی تولیدکنندگان را مرتفع کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید