Iranian Agriculture News Agency

42 پروژه با اعتبار هزینه شده 190 میلیارد ریال در هفته منابع طبیعی افتتاح خواهد شد.

تمدید توزیع نهال کم‌آب در استان اصفهان تا 22 اسفندماه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، در راستای هماهنگی  برنامه های هفته منابع طبیعی جلسه ای با حضور ریاست سازمان ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و هیئت همراه در محل سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

شاملی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های در دست اقدام به مناسبت هفته منابع طبیعی گفت : در سال جاری با توجه به اقدامات صورت گرفته سالی طلایی را پشت سر گذاشته ایم ، تاکنون 1030 میلیارد ریال در قالب پروژه های مختلف هزینه شده و اکثر پروژه ها بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند . وی افزود در فعالیت مالچ‌‌پاشی در سطح 800 هکتار در حال فعالیت هستیم و همچنین 4000هکتار جنگل کاری بابذر و 1000 هکتار نهال کاری در بخش بیابان انجام شده است. از سوم اسفند ماه توزیع نهال به میزان 330000 اصله نهال با جامعه هدف ادارات، سازمان‌ها، مراکز نظامی و ... با هدف حرکت به سمت توزیع نهال کم آب شروع و تا 22 اسفند ماه ادامه دارد. همچنین 42 پروژه با اعتبار هزینه شده 190 میلیارد ریال در هفته منابع طبیعی افتتاح خواهد شد.

او به تبیین برنامه های هفته مذکور ازقبیل اجرای مراسم درختکاری با مشارکت شهرداری اصفهان، نشست باتعاونیها و تشکل های مردم نهاد، گردهمایی روحانیون ، نهالکاری در فساران با همکاری تشکل ها از جمله کنگره 60 و سفیران انفال و NGOها و ...، رونمایی از کاداستر اراضی جنگلی سمیرم، همایش حفاظت مشارکتی کاشان و سایر برنامه ها پرداخت .

مرادمند رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی  و تشکر از اقدامات و فعالیت های بسیار ارزنده این بخش در حفظ و سیانت از اراضی بر اهمیت این گونه اقدامات در کاهش آلایندگی و ریزگردها و حفظ بالندگی و سرسبزی استان تاکید کرد.

وی بر نقش جهاد کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان عضو مکمل در جهت اجرای اهداف وزارت جهاد کشاورزی تاکید و اظهار نمود در سراسر استان آثار فعالیت های منابع طبیعی مشهود و این دو دستگاه به‌صورت ید واحده پشتیبان و حامی یکدیگر و ارتباط نزدیک و صمیمی بین مدیریت  استان و شهرستان‌ها وجود دارد.

مرادمند تاکید کرد همه ما باید در جهت حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و فرهنگ سازی از طریق آموزش و پرورش اقدام نموده و آمادگی سازمان را در جهت استفاده از تمامی امکانات برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن این هفته را اعلام کرد.

لازم به ذکر است هفته منابع طبیعی سال جاری با شعار" نهالکاری همگانی، برای ایرانی سرسبز" از 15 لغایت 22 اسفند ماه سال جاری در استان برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید