Iranian Agriculture News Agency

در مراسم سی و چهارمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه های ملی بخش کشاورزی کشور ؛

در سال زراعی 96-97 پس از بررسی تخصصی و فنی جمع کثیری از پرونده های بهره بردار شاخص استان در تولید و بهره وری بخش کشاورزی استان شش نفر توانسته اند در سطح کشور عنوان نمونه کشوری را کسب کرده در مراسمی با حضور مسئولین کشور از آنها بعنوان برترین های کشاورزی ایران تجلیل خواهند شد.

تجلیل از شش نـمــونه منتخب ملی بخش کشاورزی  استان اصفهان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، شش نفر بهره بردار کشاورزی استان اصفهان عنوان نـمــونه های ملی کشور را کسب کردند.

به گزارش مدیریت هماهنگی ترویج سازمان ،در سال زراعی 96-97 پس از بررسی  تخصصی و فنی جمع کثیری از پرونده های بهره بردار شاخص استان در تولید و بهره وری بخش کشاورزی استان شش نفر توانسته اند در سطح کشور عنوان نمونه کشوری را کسب نموده در مراسمی با حضور مسئولین کشور از آنها بعنوان برترین های کشاورزی ایران  تجلیل خواهند شد.

 براساس همین گزارش ،این بهره برداران شامل؛ آقای رحمت اله تقیان  از شهرستان دهاقان تولید کننده نشاء گلخانه ای که توانسته با ایجاد اشتغال 40 نفربصورت مستقیم و 20 نفر فصلی ایجاد نماید وی در سطح 5هکتاراقدام به کشت نشاء وعلاوه بر فروش داخلی جزء صادرکننده های این محصول به کشور عراق است.

منصور پور سخی از شهرستان برخوار بهره بردار دربخش طیور (مرغ تخم گذار) با عملکرد بالا و ضریب تبدیل 2 و 4دهم  تولید تخم مرغ که حاصل مدیریت بهینه تهویه و سالن با حداقل میزان تلفات را به ثبت رسانده است.

محمد رضا موحدیان از شهرستان آران و بیدگل در رشته گوسفنداری با استفاده از برنامه های اصلاح نژادی برای بهبود عملکرد گله، رعایت بهداشت جایگاه  بعنوان برترین دامدار سبک  کشور مورد تجلیل قرار می گیرد.

حمید رضا قلمکاری از شهرستان مبارکه ،تولیدکننده خوراک دام و طیور و آبزیان با استفاده از نیروهای متخصص در قالب تیم های تحقیق و توسعه و خدمات پس از فروش،دارای کنترل کیفیت دقیق و آزمایشگاه های تخصصی و پیشرفته و واردات مستقیم اقلام ریز مغذی از جمله ویتامین ها و سایر افزودنی ها که توانسته با تولید عملی 44000  تن انواع خوراک دام و طیور در سال و همچنین صادرات محصولات خوراک دام و طیور به کشورهای همسایه.

بهرام کریمی علویجه از شهرستان گلپایگان در رشته ترویج و تشکل ها جهت شرکت سهامی زراعی گلپایگان با بهره برداری مطلوب از منابع آب، خاک، نهاده ها ،طراحی و اجرای سیستم بیوگاز، اجرای برنامه اصلاح نژادی در پرورش دام سبک و سنگین بعوان شاخص کشوری مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.

همچنین زهرا صادقی از شهرستان اصفهان دررشته ترویج و تشکل ها جهت شرکت تعاونی روستایی زنان  که توانسته با کارآفرینی ، اشتغال زایی در حوزه های نانوایی سنتی و تولید فرآورده های لبنی، قالیبافی، فروشگاه مواد غذایی ، نوآوری و بهره گیری از پتانسیل ها  و قابلیت اعضاء در جهت  فعالیتهای اجتمایی و اقتصادی تعاونی  بعنوان بهره بردار زن نمونه کشوری معرفی شود.

شایان ذکر است ، همه ساله در ایام فصل زمستان برترین های ملی در این بخش با حضور مسولین عالی رتبه کشوری مورد تقدیر ، سپاس و تجلیل قرار می گیرند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید