Iranian Agriculture News Agency

افتتاح شهرک گلخانه‌ای 42 هکتاری شهرستان فریدن

شهرک گلخانه‌ای شهر دامنه در شهرستان فریدن با حضور استاندار اصفهان در ایام الله دهه فجر مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.

افتتاح شهرک گلخانه‌ای 42 هکتاری شهرستان فریدن

به گزارش خبرنگار ایانا در اصفهان، پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی، شهرک گلخانه‌ای شهر دامنه در شهرستان فریدن با حضور استاندار اصفهان در ایام الله دهه فجر مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.

احداث شهرک گلخانه‌ای شهرستان فریدن در اراضی شهر دامنه یکی از قطب‌های کشاورزی استان و کشور در سال ۱۳۸۶ آغاز شده بود که به دلیل نبود آب مورد نیاز شهرک این پروژه به مدت ۱۱ سال بلاتکلیف مانده بود.

در سال ۱۴۰۰ مقدمات حفر چاه جدید فراهم و پس از اجرای انتقال آب (به طول ۷ کیلومتر)، خط انتقال برق و رفع سایر موانع با اعتباری بالغ‌بر ۷۵ میلیارد تومان در ایام الله دهه فجر سال ۱۴۰۲ با حضور سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان و جمعی از مدیران کل استانی و شهرستانی به‌صورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

این شهرک دارای ۴۰ واحد پنج هزار هکتاری است که ۱۳ واحد آن واگذار شده است (پنج واحد فعال و سه واحد نیز در حال ساخت هستند و سایر واحدها در مرحله واگذاری قرار دارد.)

با افتتاح این مجموعه برای ۳۶۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد خواهد شد.

در ایام الله دهه فجر در شهرستان فریدن ۱۳۰ پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ‌بر ۵۲۲ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۶۶ نفر و تثبیت اشتغال برای ۶۹۸ نفر افتتاح خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید