Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد در سفر یک روزه به اردستان اصفهان؛

پرداخت تسهیلات توسعه گلخانه ها از بند الف تبصره ۱۸

مرمت ۴۰۰قنات در شهرستان اردستان

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای توسعه گلخانه ها در کشور از بند الف تبصره ۱۸ تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار میدهیم.

پرداخت تسهیلات توسعه گلخانه ها از  بند الف تبصره ۱۸

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک‌روزه به اردستان اصفهان در حاشیه بازدید از یکی از پروژه‌های کشاورزی این شهرستان، گفت: به دعوت نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی به بازدید در حوزه دامپروری، صنعت طیور، کارخانه‌های خوراک دام و گلخانه در این شهرستان پرداختیم و موانع و محدودیت‌هایی که در حوزه کشاورزی و دامداری در این شهرستان را موردبررسی قراردادیم.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، شهرستان اردستان ازنظر وسعت شرایط خوبی دارد و ازنظر منابع آب دچار محدودیت است، لذا در توسعه کشاورزی این شهرستان باید با نگاه به استفاده بهینه از  منابع آب باشد.

وی با تأکید بر اعتبار 10 میلیارد تومانی برای ایجاد زیرساخت در مجتمع‌های دام‌پروری در این شهرستان، یادآور شد: همچنین ۳۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات برای مجتمع‌های دامپروری در نظر گرفته شد.

ساداتی نژاد بابیان اینکه برای رفع مشکل آب در این شهرستان نیازمند توسعه گلخانه هستیم، افزود: انشالله تسهیلات مناسب را از محل بند الف تبصره ۱۸ در اختیار کشاورزان قرار می‌دهیم و برای اینکه هزینه احداث گلخانه‌ها کاهش یابد با توجه به شرایط آب در این منطقه، بناشده تا شرکت شهرک‌های کشاورزی مجتمع گلخانه‌ای در این شهرستان برنامه‌ریزی و ایجاد کند تا ما بتوانیم حداکثر استفاده را از آب در این منطقه را داشته باشیم.

 وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه این شهرستان قطب تولید مرغ و استان اصفهان قطب صنعت طیور در کشور به شمار می‌رود، گفت: سرمایه‌گذاری خوبی در این حوزه انجام‌شده و مجموعه‌ای نیز در حوزه مرغ تخم‌گذار در حال احداث در منطقه است که با توجه به مشکلات موجود بناشده تا تسهیلات لازم را در اختیار آنان قرار دهیم.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه در این زمینه برای نوسازی و مدرن سازی این صنعت کمک کنیم، یادآور شد: بیش از ۴۰۰ قنات در شهرستان اردستان وجود دارد که یکی از موضوعات مورد تأکید نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز مرمت این قنوات بوده که ۱۰ میلیارد تومان نیز برای قنوات اختصاص می‌دهیم تا با کمک و خودیاری مردم درزمینهٔ قنوات اتفاقات خوبی در این شهرستان بیفتد و این قنوات در اختیار مردم قرار گیرد.

‌وی تصریح کرد: یکی از کارخانه‌های شهرستان به دلیل عدم تسویه مالی تسهیلات به تملک بانک کشاورزی درآمده که می‌تواند در حدود ۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی داشته باشد؛ امیدوارم بتوانیم با توجه به ظرفیت این کارخانه درزمینهٔ راه‌اندازی در حوزه کشاورزی آن اقدام کنیم و یا مشارکت بخش خصوصی بتواند اشتغال آفرینی کند.

ساداتی‌نژاد با اشاره به وجود کشتارگاه در این شهرستان، افزود: درزمینهٔ کشتارگاهی نیز یک کشتارگاه در شهرستان وجود دارد که نیازمند نوسازی بوده و ۳ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت برای آن در نظر گرفته‌شده است.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان در خصوص ارسال لایحه آبخیزداری، گفت: این لایحه در کمیسیون دولت است و پس‌ازآنکه به صحن بیاید و تصویب شود اجرایی خواهد شد.

 

گفتنی است؛ وزیر جهاد کشاورزی در این سفر از مزرعه در حال احداث مرغ تخم‌گذار مهاباد، دام‌شهر در حال احداث مهاباد، شرکت کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفین فجر اصفهان (واحد پرواربندی گوساله)، هنرستان کشاورزی 22 بهمن منطقه زواره و گلخانه‌های زینتی آقایان دهقان و سلاله بازدید کرد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید