Iranian Agriculture News Agency

با حمایت از بخش کشاورزی، امسال سطح زیر کشت گندم در سمیرم، افزایش ۳۵ درصدی نسبت به پارسال داشته است.

افزایش ۳۵ درصدی سطح زیرکشت گندم در سمیرم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان ، مدیر جهاد کشاورزی سمیرم با اشاره به اینکه ۱۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان امسال به کشت گندم دیم و آبی اختصاص دارد گفت: پیش بینی می‌شود امسال تولید گندم در شهرستان سمیرم ۷۰ درصد افزایش یابد.

مصطفی طائی افزود: حمایت دولت از گندم کاران در زمینه خرید تضمینی گندم و اعلام نرخ جدید خرید تضمینی گندم، اقدامات ترویجی جهاد کشاورزی و فروش بذر‌های اصلاح شده به کشاورزان به نرخ دولتی موجب شد کشاورزان امسال برای کاشت گندم رغبت بیشتری پیدا کنند.

وی به استفاده از فناوری‌های روز برای کاشت محصول اشاره کرد و گفت: سمپاسی به روش هوایی به وسیله پهباد برای نخستین بار در سمیرم در حال اجراست که این روش سم پاشی برای کشاورز مقرون به صرفه و در زمان کمتری انجام می‌شود.

طائی افزود: سمپاشی به صورت هوایی با پهباد نسبت به سمپاشی به صورت زمینی با تراکتور مزایایی شامل صرفه جویی در وقت، بالا رفتن سرعت سمپاشی، کاهش مصرف و مدیریت مصرف سموم در مزارع، تولید محصول سالم، کاهش هزینه‌های تولید و آب در دیم زار‌ها و حفظ محیط زیست را دارد.

رئیس جهاد کشاورزی سمیرم افزود: استفاده از روش‌های نوین در کشاورزی راندمان تولید را بالا می‌برد و از هدر رفت زمان، منابع آبی و نیروی کار جلوگیری می‌شود.

شهرستان سمیرم با ۲۲ هزار هکتار زراعت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب مرکز استان واقع است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید