Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در حاشیه دیدار رئیس جمهور با مردم تنگستان مطرح کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان بوشهر با تولید ۱۶۵ هزار تن محصول، رتبه سوم تولید خرما کشور دارد اما مشکل نخلستان‌های استان کمبود آب است.

بوشهر، رتبه سوم تولید خرما در کشور

به گزارش ایانا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی،  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش در ادامه سفر استانی به بوشهر، با همراهی برخی وزرا و مسئولانی استانی وارد تنگستان شد و ظرفیت‌های کشاورزی و شیلاتی این شهرستان را بررسی کرد.

رئیس‌جمهور در بازدید از کارخانه فرآوری، بسته‌بندی و سردخانه محصولات کشاورزی و آبزی‌پروری بر توسعه صنایع تبدیلی و حمایت از سرمایه‌گذاران این حوزه تأکید کرد.

آیت‌الله رئیسی همچنین در جمع کشاورزان اهرم در شهرستان تنگستان حضور یافت.

کشاورزان در این نشست به‌صورت مستقیم مشکلات و پیشنهادات خود را با رئیس‌جمهور درمیان گذاشتند.

آیت‌الله رئیسی نیز ضمن شنیدن دغدغه‌ها و مشکلات مطرح شده از سوی نخل‌داران و کشاورزان، بر حل مشکلات کشاورزی تاکید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در حاشیه این دیدار در گزارش به رئیس‌جمهور با بیان اینکه استان بوشهر قطب تولید خرما است، اظهار داشت: استان بوشهر با تولید ۱۶۵ هزار تن محصول، رتبه سوم تولید خرما کشور دارد اما مشکل نخلستان‌های استان کمبود آب است.

‌سید جواد ساداتی‌نژاد با اشاره به ساخت سد خاییز تنگستان گفت: سد خاییز در حال آبگیری است و برای بهره‌برداری کامل به ۱۲ کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال نیاز دارد.

وی با بیان اینکه برای آبرسانی از سد خاییز به نخلستان تنگستان ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، خاطر‌نشان کرد: با تکمیل این پروژه سه هزار هکتار اراضی کشاورزی در تنگستان آبیاری می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی احیاء و نوسازی نخلستان‌ها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برای احیا و بازسازی هر هکتار نخیلات ۱۰۰ میلیون تومان نیاز است و این در حوزه آبرسانی موضوعی مهم است که اگر اختصاص یابد می‌تواند ۶۰ درصد مشکل آبرسانی تنگستان را برطرف کند.

ساداتی‌نژاد ساخت سد باهوش در تنگستان را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای ساخت سد باهوش تنگستان ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اکنون مطالعات سد باهوش انجام شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید