Iranian Agriculture News Agency

برای اولین بار انجام شد؛

حمل ریلی نهاده های خام دامی برای اولین بار در بندر امام خمینی (ره) از حمل ریلی نهاده های خام دامی برای اولین بار در بندر امام خمینی (ره) از طریق جامبو گیری و تحت نظارت دامپزشکی استان خوزستان خبر داد.

حمل ریلی نهاده‌های خام دامی به روش جامبوگیری در بندر امام خمینی (ره)

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، رضا اسدی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای سیاست های سازمان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی استان خوزستان برای اولین بار نهاده های خام دامی واردتی به کشور از طریق جامبو بگ و خط راه آهن سراسری از بندر امام خمینی بارگیری و به نقاط مختلف کشور ارسال گردید.

رضا اسدی در ادامه بیان داشت: با توجه به سیاست های کلان سازمان دامپزشکی کشور در خصوص رعایت کنترل دستور العمل های بهداشتی قرنطینه ای بخصوص در مورد کنترل بهداشتی تردد حمل و نقل نهاده های خام دامی و ارسال آنها به تمامی نقاط کشور، با هماهنگی های صورت گرفته  دستگاههای مرتبط با دامپزشکی استان و مطابق با آن نظارت های بهداشتی کارشناسان دامپزشک  مستقر در انبارهای نهاده در بندر امام خمینی و صدور مجوز اخذ حمل بهداشتی نهاده و پیرو هماهنگی های صورت گرفته با سازمان دامپزشکی کشور از این پس نهاده های وارداتی علاوه بر حمل ازطریق ناوگان جاده ایی از طریق خطوط ریلی و بوسیله جامبو گیری با داشتن مجوز بهداشتی دامپزشکی، به اجرا در امد.

وی در ادامه یاد آور شد که به استناد ماده ۴ آیین‌نامه چگونگی کنترل بهداشتی تردد، نقل و انتقال، واردات و صادرات دام زنده و فرآورده‌های خام دامی، دارو و مواد بیولوژیک و هر گونه جابه‌جایی دام، فرآورده‌های خام دامی و نهاده‌های خوراک دام، نیازمند اخذ مجوز بهداشتی حمل از دامپزشکی است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان در پایان گفت: مجوزهای حمل صادره از طرف دامپزشکی، مجوز بهداشتی محسوب می‌شود و سلامت محصول را نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید