Iranian Agriculture News Agency

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان خبر داد:

توقیف ۱۹۸ فروند شناور متخلف و بی هویت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان باتاکید بر حضور پررنگ و تاثیر گذار این یگان در دریا و سواحل هرمزگان، از توقیف 190 فروند شناور متخلف و بی هویت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان در هرمزگان خبر داد

رشد470 درصدی کشفیات صید غیر مجاز نسبت به مدت مشابه سال98

به گزارش خبرنگار ایانا در استان هرمزگان، سرهنگ محمد حسن آزادی با بیان اینکه هرمزگان گسترده ترین استان و باطول بیش از 2500 کیلومتر نوار ساحلی با جزایر 14 گانه  کشور است، افزود: استان هرمزگان دارای 22بندر صیادی و موج شکن  و 39 مرکز تخلیه صید،برخورداری از  چهار هزار و 500 فروند شناور صیادی و بالغ بر 32 هزار نفر صیاد  که از طریق صید و صیادی امرار معاش می نمایند و مهمترین وظیفه و ماموریت یگان حفاظت از منابع و ذخایر آبزیان در آبهای تحت حاکمیت جهموری اسلامی ایران اعم از آبهای داخلی ، مرزی و دریایی است.

وی از کشف 26 دستگاه تور پرساین، پنج  دستگاه تور پرده،188دستگاه تور و تخته ترال قایق ، بالغ بر 14 دستگاه تور و تخته ترال لنج  و بالغ بر دوهزار 293 طاقه تور منوفلامنت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از ابتدای سال تا نیمه اسفند ماه سال 99 خبر داد.

آزادی همچنین از  توقیف 190 فروند شناورغیرمجازو متخلف شامل 55 فروند قایق،14 فروند کشتی و 116 فروند شناور لنج صیادی(معرفی شده به کمیسون تخلفات صیادی) و پنج فروند شناور لنج بی هویت از ابتدای سال تا نیمه اسفندماه سال 99 خبر داد.

وی با بیان اینکه همچنین میزان کشفیات با انجام عملیات های مناسب  علیرغم کمبود نیروی انسانی و امکانات رشد 470 درصدی داشته است افزود : در این مدت بالغ بر 327  نفر  صیاد غیرمجاز متهم شناسایی و دستگر و همچنین 209 پرونده به شناورهای متخلف به کمیسون تخلفات صیادی معرفی شده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با بیان اینکه  در این مدت حدود 130 تن آبزی شامل ماهی و میگو نیز کشف شده است افزود: در این بین همچنین سه دستگاه تراکتور فعال در زمینه صید پره که تراکتورهادر راستای دستور مقام محترم قضایی مصادره گردیده و دوخودرو نیمه سنگین  حامل آبزیان غیر مجاز نیز کشف و توقیف شد.

آزادی با تاکید بر اینکه صیادان زحمت کش و سخت کوش ، جامعه ای شریف را تشکیل می دهند که به یکی از حلال ترین روش ها کسب در آمد می کنند گفت : صیانت از حقوق صیادان ، آرامش ، امنیت و حفظ منابع در آمد زایی آنها برای امروز و آینده از افتخارات یگان حفاظت منابع آبزیان است که این یگان با تمام توان خود در مقابل سود جویان صید غیر مجاز می ایستدو با متخلفین صید و صیادی غیرمجاز برخورد و به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

 وی افزود:  شماره تلفن  ستاد یگان استان33331434 آماده دریافت هر گونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و خدمات رفاهی به جامعه صیادی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید