Iranian Agriculture News Agency

"جهانگیری" در بازدیداز طرح 550 هزارهکتاری در خوزستان:

معاون اول رییس جمهور در سفر به استان خوزستان گفت: با اتمام فاز یک طرح، سه و نیم میلیون تن به تولید محصولات کشاورزی کشور اضافه شده و اگر طرح به طور کامل انجام شود به رکورد 9 و نیم میلیون تن افزایش تولید محصولات استراتژیک مورد نیاز کشور خواهیم رسید.

افزایش 9 و نیم میلیون تنی محصولات کشاورزی با اتمام طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور بعدازظهر امروز(شنبه) در بازدید از طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام ضمن تشکر از زحمات وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی بابت اجرای این طرح بسیار مهم اظهار کرد: در سفر مقام معظم رهبری به خوزستان در سال ۱۳۷۵ اعلام شد که باید این اراضی احیا شود. تا سال ۹۹ از ۵۵۰ هزار هکتار حدود ۷۴ هزار هکتار از کار انجام شد و در دولت تدبیر و امید با مجوزی که برای اجرای طرح از مقام معظم رهبری گرفته شد مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه به این طرح اختصاص یافت و خوشبختانه ۲۹۵ هزار هکتار امروز به بهره برداری رسیده است.

جهانگیری اظهار داشت: با اتمام فاز یک طرح، سه و نیم میلیون تن به تولید محصولات کشاورزی کشور اضافه شده و اگر طرح به طور کامل انجام شود به رکورد 9 و نیم میلیون تن افزایش تولید محصولات استراتژیک مورد نیاز کشور خواهیم رسید.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح درآمد کشاورزان منطقه نیز افزایش یافته است گفت: دولت برای خرید هر کیلو گندم در سال جاری از کشاورزان بیش از 4 هزار تومان اختصاص داده است و این در حالی است که در ابتدای کار دولت آقای روحانی هر کیلو گندم تنها 420 تومان خریداری می شد. از طرف دیگر دولت هر کیلو گندم را به بهای 600 تومان به فروش می رساند تا نان ارزان در اختیار مردم قرار گیرد.

جهانگیری با اشاره به آغاز فاز دوم اجرای طرح 550 هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام گفت: امیدوارم با اجرای این طرح از سوی وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو به میزان 255 هزار هکتار از اراضی باقیمانده نیز از نعمت آب و اصلاحات کشاورزی برخوردار شده و در اختیار مردم خوب خوزستان و ایلام قرار گیردتا رضایت مردم همه شهرستان های استان تأمین شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین در خصوص مسایل و مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان کشاورزان منطقه گفت: هنگامی که می بینم مردم منطقه ای که در نزدیکی کانون های نفت و گاز هستند درخواست بهره مندی از نعمت گاز را دارند متأسف می شوم حتماً دستور لازم را به استاندار محترم و وزیر نفت برای رفع دغدغه های مردم منطقه خواهم داد.

جهانگیری در عین حال گفت: از ابتدای دولت تاکنون تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز از 14 هزار به 32 هزار روستا رسیده است یعنی نزدیک به دو برابر افزایش یافته است.

معاون اول رییس جمهور گفت: باید برای روستاییان که با فعالیت شان توسعه برای کشور ایجاد می کنند تلاش کنیم تا به نحو مطلوب نیازهایشان برآورده شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید