Iranian Agriculture News Agency

در دومین روز از سفر استانی وزیر جهاد کشاورزی به آذربایجان غربی؛

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر دو روزه خود به آذربایجان غربی از موسسه دانش بنیان کشت بافت تولیدکننده نمونه ملی نهال کشت بافت رویشی در کشور بازدید کرد.

بازدید از موسسه دانش بنیان کشت بافت در شهرستان ارومیه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر دو روزه خود به آذربایجان غربی، به همراه استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان استانی از موسسه دانش بنیان کشت بافت تولید کننده نمونه ملی نهال کشت بافت رویشی در کشور بازدید کرد.

لازم به ذکر است، سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد تومانی برای راه اندازی این واحد تولیدی که انواع نهال پایه رویشی درختان مثمر و گیاهان دارویی را تولید می‌کند، انجام گرفته است و برای ۶۵ نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

همچنین، سالانه بیش از دو میلیون اصله نهال پایه رویشی در سطح ۷ هزار متر مربع واحد گلخانه‌ای تولید می‌شود.

گفتنی است؛ شرکت رویان پژوهش آذربایجان به عنوان یک شرکت دانش بنیان تحت پوشش معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی با زمینه فعالیت تولید انواع پایه رویشی و نهال درختان میوه سردسیری با پایه رویشی و انواع رز با روش بیوتکنولوژی کشت بافت با هدف تولید انواع نسل جدید پایه و نهال سالم و اصیل کشت بافتی به منظور گذر از باغبانی سنتی به سوی باغبانی صنعتی و مدرن در استان آذربایجان غربی ـ شهرستان ارومیه ـ تأسیس شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید