Iranian Agriculture News Agency

به منظور بررسی مشکلات بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی؛

وزیر جهاد کشاورزی به منظور بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی و افتتاح همزمان چند پروژه عمرانی ، اقتصادی و تولیدی کشاورزی آذربایجان غربی روز دوشنبه 15 دی ماه به این استان سفر می‌کند.

وزیر جهاد کشاورزی به آذربایجان غربی سفر می‌کند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، در جریان سفر دو روزه کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه به آذربایجان غربی، همزمان 131 پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر 445 میلیارد ریال در سراسر استان به  صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری می‌رسد و از 18 رقم دستاورد تحقیقاتی بخش کشاورزی رونمایی می‌شود.

لازم به ذکر است، این طرح‌ها شامل 123 طرح در بخش آب و خاک، 4 طرح در زیربخش صنایع تبدیلی و غذایی، 18 طرح تحقیقاتی، 3 طرح در زیربخش تولیدات گیاهی و همچنین یک طرح شیلاتی است.

همچنین، با بهره‌‌برداری از طرح‌های یاد شده برای 508 نفر در سراسر استان آذربایجان غربی به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

گفتنی است؛ در سفر دو روزه وزیرجهاد کشاورزی و هیئت همراه به استان آذربایجان غربی، جمعی از معاونین و مدیران کل این وزارتخانه، استاندار و رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز وی را همراهی خواهند کرد.

بازدید از چند واحد تولیدی اعم از واحد سورت و بسته بندی  و سردخانه نگهداری میوه، شرکت رویان پژوهش، شرکت در جلسه شورای راهبردی بخش کشاورزی در شهرستان ارومیه ، شرکت  معاونین در جلسه کارگروه زنجیره سیب استان ، کارگروه زیر بنایی، کارگروه رونق تولید و تشکلها،  شرکت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی با حضور استاندار و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، حضور در نشست خبری با اصحاب رسانه  برای  ارائه گزارش سفر دو روزه از اهم  برنامه های سفر وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه به استان خواهد بود.

در جریان این سفر دو روزه، 9 معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز با سفر به شهرستانهای استان و دیدار با نمایندگان و فرماندران و کشاورزان پیشرو ، مسائل و مشکلات موجود در بخش کشاورزی هر شهرستان را بررسی و جهت جمع بندی نهایی  و ارائه گزارش به وزیر جهاد کشاورزی اقدام خواهند کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید