Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

وزیر جهاد کشاورزی، توجه به توسعه بخش کشاورزی را لازمه تحقق شعار اقتصاد بدون نفت عنوان و بر این اصل تأکید کرد.

تحقق اقتصاد بدون نفت با توسعه بخش کشاورزی در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان شمالی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، اظهار کرد: کشاورزی از بخش‌های قدرتمند نظام جمهوری اسلامی است که توجه به این بخش می‌تواند شعار استقلال و اقتصاد بدون نفت را محقق کند.

خاوازی با بیان اینکه در بخش محصولات باغبانی و تولید گندم خودکفا هستیم، افزود: در تولید شکر، چغندر قند، نیشکر، برنج و محصولات پروتئینی با عزمی کوچک می‌توانیم خودکفا شویم که با اجرای قانون خرید تضمینی شاهد اتفاقات خوب خواهیم بود.

وزیر جهاد کشاورزی، خراسان شمالی را استانی جذاب در بخش کشاورزی توصیف کرد و تصریح کرد: تمامی بخش‌های مورد نظر بخش کشاورزی مانند محصولات دیمی و آبی، دامپروری، زراعت، باغبانی، شیلات و نوغانداری در این استان قابل مشاهده است که توسعه بخش نوغانداری می‌تواند، سیمای اقتصادی کشور و استان را تغییر دهد.

در ادامه این دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه نرخ اشتغال کشاورزی در استان بیشتر از متوسط کشوری است، اذعان کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی به استان کمک کند تا با افزایش ارزش افزوده این بخش شاهد مهاجرت مردم از روستاها نباشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری نوسانات قیمت نهاده‌های دامی را از مشکلات کشاورزان عنوان کرد و گفت: ادامه این روند می‌تواند ضربه بزرگی را به بخش کشاورزی وارد کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید