Iranian Agriculture News Agency

برای نخستین بار در کشور؛

کشاورز کارت برای اولین بار در کشور با حضور ویدئو کنفرانسی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشور در خراسان جنوبی رونمایی شد.

رونمایی از کشاورز کارت در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان خراسان جنوبی، حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور با اشاره به اینکه ارز تخصیصی به نهاده‌های کشاورزی از رسمی به نیمایی تغییر داده شد، گفت: این موضوع منجر به افزایش قیمت نهاده‌ها و مشکلاتی برای کشاورزان شد.

رسولی با بیان اینکه پس از افزایش قیمت، وزارت جهاد کشاورزی به دنبال راهکاری برای کاهش مشکلات کشاورزان بود، افزود: در این رابطه پس از هماهنگی با بانک کشاورزی توزیع کشاورزکارت در دستور کار قرار گرفت.

و‌ی با اشاره به اینکه در مرحله اول اجرای این طرح ۲ هزار میلیارد تومان برای شارژ این کارت‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: برای هر هکتار ۲ میلیون تومان و تاسقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات به بهره برداران حوزه غلات پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور گفت: این تسهیلات برای خرید کود‌های فسفاته و پتاسه با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت یک ساله پرداخت می‌شود. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هم سهم خراسان جنوبی از دو هزار میلیارد تومان اعتبار را ۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیرکشت غلات است که ۶۵ هزار تن غلات تولید می‌شود.

قوسی بهره برداران بخش غلات را ۲۵ هزار بهره بردار اعلام کرد و گفت: ۳۳۸ بهره بردار بخش غلات در استان شناسایی شدند که امروز در این مراسم به سه بهره بردار کشاورز کارت پرداخت شد.

وی تامین نهاد‌ه‌ها و کود‌ها را از دغدغه‌های کشاورزان دانست و افزود: برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای خودکفایی در حوزه غلات، تأمین نهاده‌ها است که از اولویت‌های ما بوده و کشاورز کارت در این راستا اجرا شده است.

عابدی معاون هماهنگی امور استاندار رونمایی از کشاورز کارت را اقدامی مناسب برای حل مشکلات کشاورزان دانست و افزود: همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا مشکلات کشاورزان به خصوص گندمکاران را حل کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید