Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:

فعالیت ۳۵۰ غرفه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در شهرستان ارومیه

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و سرپرست معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایجاد بازارهای فراگیر برای فروش محصولات کشاورزی در سراسر کشور در دستور کار قرار دارد.

ایجاد بازار و تشکل فراگیر برای فروش محصولات کشاورزی در بازار داخلی و خارجی

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از پات، محمدعلی طهماسبی مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سفر یکروزه به ارومیه، در دیدار با شهردار این شهر و همزمان عیادت از روح‌الله حضرت‌پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تسهیل برای ایجاد بازارها و تشکل فراگیر اقتصادی برای فروش محصولات کشاورزی جهت حضور توانمند در بازارهای داخلی و جهانی به منظور بهبود و توسعه صادرات در دستور کار قرار دارد.

محمدعلی طهماسبی افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده با یکی از بانک‌های کشور، تسهیلات کم‌بهره برای تاسیس غرفه‌ها و بازارهای محلی با مشارکت تشکل‌های کشاورزی انجام شده که انتظار می‌رود با ورود مستقیم کشاورزان نقش واسطه ها کم رنگ تر شود.

حضرت‌پور شهردار کلانشهر ارومیه نیز در جریان این دیدار گفت: ۳۵۰ غرفه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی برای سهولت در امر بازار رسانی در اختیار کشاورزان شهرستان قرار دارد.

در ادامه روح‌الله حضرت پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مشکلات موجود در امر بازاررسانی و صادرات محصولات کشاورزی در استان اظهار کرد: در این استان هرساله شاهده مناظر ناخوشایندی از دپوی سیب های زیر درختی در کنار جاده ها و معابر استان هستیم که انتظار می رود با پیگیری های انجام شده و مشارکت کارخانه‌های صنایع تبدیلی سیب صنعتی کشاورزان به قیمت مناسب خریداری شود.

حضرت پور ادامه داد: افزایش بی‌رویه قیمت نهاده به خصوص افزایش قیمت کود شیمایی موجب افزایش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی می‌شود که این امر موجبات متضرر شدن کشاورزان استان خواهد شد که انتظار می‌رود راهکارهای عملی برای حل مشکل اتخاذ و اجرایی شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید