Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ری:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری از رفع تصرف 230 هکتار از اراضی منابع طبیعی واقع در جنوب پایتخت خبرداد.

230 هکتار از اراضی منابع طبیعی جنوب پایتخت رفع تصرف شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، ضیاء نصرتی با اعلام این خبر افزود: 170 هکتار از این اراضی واقع در پلاک محمدآباد چمبورک بخش کهریزک شهرستان ری در سنوات گذشته و طبق ضوابط قانونی به آستان مقدس حضرت امام(ره) واگذار شده بود و 60 هکتار دیگر این اراضی واقع در پلاک سعیدآباد بخش کهریزک جزو اراضی ملی و تحت مدیریت منابع طبیعی قرار داشته که متصرف با سوء استفاده از تعطیلات ابتدای سال جاری و بیماری کرونا به صورت غیرقانونی اقدام به تصرف این اراضی می‌کند.

وی درباره جزئیات اقدام قضائی برای بازگرداندن این اراضی اظهار کرد: با پیگیری های بعمل آمده و با صدور دستور مقام قضائی و در اجرای تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و با حضور و همکاری عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی، حوزه قضائی بخش کهریزک، آستان مقدس حضرت امام(ره) نیروی انتظامی و بخشداری کهریزک این اراضی از ید متصرف خارج که با تخریب تمامی بناها، مستحدثات و خاکریزهای ایجاد شده و همچنین جمع آوری کانکس ها، این اراضی به وضع سابق اعاده شد.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان ری ادامه داد: از آنجائی که عرصه های منابع طبیعی جزو ثروت های عمومی محسوب می شوند، از این رو حفظ و صیانت از این عرصه ها وظیفه ای ملی و همگانی به شمار می آید که مهم ترین اصل در امر حفاظت از عرصه های ملی پیشگیری است.

نصرتی خاطر نشان کرد: حفاظت از عرصه های منابع طبیعی با رویکرد پیشگیرانه در دستور کار قرار دارد که در این راستا اکیپ های گشت و مراقبت به صورت شبانه روزی این عرصه ها را مورد رصد و پایش قرار می دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به نقش منابع طبیعی به عنوان بستر حیات و توسعه پایدار و ارزش های زیست محیطی و اقتصادی این بخش، حفاظت و پایداری این منابع ارزشمند نیازمند همدلی و مشارکت مردم است.

این مقام مسئول با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان و گردشگران در هنگام مراجعه به عرصه های طبیعی، از عموم مردم درخواست کرد: با توجه به گرم شدن هوا و افزایش احتمال حوادث آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی، در هنگام مراجعه به این عرصه ها از روشن کردن آتش پرهیز نموده و در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی مراتب را فوراً از طریق سامانه 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید