Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های قرچک و ورامین گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با همکاری اداره ثبت، تاکنون برای 32 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

صدور اسناد تک برگ کاداستری برای 32 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، اصغر سپه وند با اعلام این مطلب افزود: اراضی ملی حوزه ثبتی شهرستان ورامین 220 هزار هکتار است که تاکنون برای 98 درصد این اراضی اسناد دفترچه ای صادر شده است که در راستای اجرای قانون جامع کاداستر تمامی این اراضی زیر پوشش اجرای طرح کاداستر قرار خواهند گرفت.

وی به مزایای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی اشاره و تصریح کرد: از آنجائی که برای اجرای این طرح اطلاعات توصیفی و مکانی هر پلاک ثبتی در نظر گرفته می شود و اسناد تک برگ کاداستری از دقت بالائی برخوردار هستند، بر همین اساس با اجرای طرح کاداستر علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، تصرف و تعرض و پدیده زمین خواری به شدت کاهش یافته و از سوء استفاده های احتمالی و جعل اسناد جلوگیری می شود.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان های قرچک و ورامین تأکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تعامل ایجاد شده بین اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد و در صورت تأمین اعتبار لازم، این ظرفیت و امکان وجود دارد تا پایان سال جاری صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی شهرستان ورامین به میزان 100هزار هکتار برسد

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید