Iranian Agriculture News Agency

در حاشیه سفر رئیس جمهور به گلستان انجام می‌شود؛

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان، از افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۰ طرح در قالب ۶۱۴ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی با حضور وزیر جهادکشاورزی در حاشیه سفر رئیس جمهوری به استان خبر داد.

افتتاح ۶۱۴ پروژه  کشاورزی  با حضور وزیر جهادکشاورزی در گلستان

به گزارش خبرنگار ایانا در گرگان، مختار مهاجر اظهار کرد: صبح امروز محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی به همراه رئیس جمهور و تعدادی دیگری از اعضای کابینه دولت تدبیر و امید به گلستان سفر کردند.

وی افزود: بازدید از چند پروژه در برنامه سفر وزیر به گلستان پیش‌بینی شده اما برنامه اصلی و متمرکز در شهرستان گمیشان برگزار می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: ۲۰ طرح به‌ طور متمرکز در گمیشان افتتاح می‌شود که از این تعداد ۱۶ طرح افتتاح و چهار طرح عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی به طرح‌های افتتاحی مهم در این سفر اشاره کرد و ادامه داد: افتتاح زهکشی ۲۲ هزار هکتار از اراضی شمال استان، بهره‌برداری از مجتمع پرورش میگو گمیشان، آبیاری تحت فشار و انتقال آب با لوله، ترسیب کربن، افتتاح کارخانه فرآوری تخم مرغ و تجهیز و نوسازی اراضی شالی کاری و آب بندان و... از مهم‌ترین طرح‌های افتتاحی در سفر یک روزه وزیر جهادکشاورزی به گلستان است.

به گفته مهاجر با حضور وزیر جهادکشاورزی عملیات زهکشی ۱۰۰ هزار هکتار، احداث و لایروبی آب بندان در سطح سه هزار هکتار، اجرای فاز اول مجتمع ۶ هزار هکتاری پرورش میگو و تاسیس و تجهیز پست قرنطینه محصولات نباتی و دامی اینچه برون آغاز می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید