Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل خبر داد:

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل با اعلام اینکه 70 درصد از صادرات استان را بخش کشاورزی به خود اختصاص داده است، گفت:کشاورزی استان در تولید 12 محصول مهم و کلیدی رتبه زیر 6 کشوری را در اختیار دارد.

سهم 70  درصدی بخش کشاورزی از صادرات استان اردبیل

به گزارش خبرنگار ایانا در اردبیل، خلیل نیکشاد که در آئین تجلیل از کشاورزان و تولیدکنندگان برتربخش کشاورزی استان در حضور استاندار اردبیل ومدیران دستگاه‌های اجرایی سخن می‌گفت، افزود: استان اردبیل در سال‌جاری افزون بر 600 هزار تن گندم، 175 هزار تن جو و 80 هزار تن دانه روغنی از انواع مختلف تولید کرد که نسبت به سال گذشته 55 درصد رشد داشته است.  این استان در زمینه تولید گوشت و شیر و لبنیات علاوه براینکه نیاز داخلی خود را تامین می‌کند.

نیکشاد بیان کرد: تولیدکنندگان و بهره‌برداران به عنوان سربازان سازندگی درعرصه خودکفایی ارتباط تنگاتنگی در امنیت غذایی جامعه دارند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: لازمه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی این است که بخش کشاورزی استان را به سوی دانش محور و علم محور سوق دهیم تنها در این صورت است که بهره‌برداران و تولیدکنندگان و دست اندرکاران تولید قادر خواهند بود آخرین دستاوردهای جدید علمی و فنی را در راستای افزایش تولید به بهره‌برداران منتقل کنند تا همگام با علم و دانش بروز جهانی کشت و زرع کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل در ادامه سخنان خود افزود: ظرفیت‌هایی که استان در بخش کشاورزی دارد در سطح ملی منحصر به فرد است. این ظرفیت‌ها زمانی می‌تواند به اوج پیشرفت و ترقی برسد که با الهام از آموزه‌های دینی و عمل به آنها همراه باشد کشاورزان بهترین مخلوقات خداوند هستند این قشر زحمتکش دوش به دوش کارشناسان و متخصصان سعی می‌کنند با هماهنگ با علم روز در سنگر تولید و خودکفایی تلاش کنند.

به گفته نیکشاد، استان اردبیل یک و یک صدم درصد از اراضی استان را به خود اختصاص  داده است و 4 درصد از نیاز کشور به محصولات کشاورزی را تامین می‌کند.

نیکشاد یادآورشد: کشاورزی مادر اقتصاد است  این ایده و تفکر مورد قبول تمامی دانشگاه‌هاو آکادمی‌های معتبر جهانی است و مفهوم آن این است که اگر می‌خواهیم کشورمان را به شکوفایی و بالندگی در عرصه اقتصاد برسانیم می‌بایست بیش از پیش بخش کشاورزی و تولیدکنندگان و بهره‌برداران آن را حمایت کنیم. چون سرریز سرمایه ایجاد اشتغال و کارآفرینی افزایش تولید و دست یابی به امینت غذایی در بخش کشاورزی بسیار ملموس است. بسیاری از صنایع و بخش‌های دیگر وابسته به بخش کشاورزی هستند صنایع تبدیلی و تکمیلی در صورت پویایی و توانمندی بخش کشاورزی می‌تواند در عرصه تولید و اشتغال گام بردارد. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید