Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهادکشاورزی استان قزوین:

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: شرایط لازم و مناسب برای متقاضیان و سرمایه‌گذاران طرح‌های گلخانه‌ای فراهم شده و در کمترین زمان مجوز گلخانه صادر می‌شود.

شرایط  سرمایه‌گذاری گلخانه‌ای در قزوین فراهم هست

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، فاطمه خمسه در جلسه ستاد گلخانه‌ها و توسعه باغات در اراضی شیبدار افزود: در اجرای طرح‌های گلخانه‌ای باید بروکراسی اداری را کاهش داد و شرایط سهل‌تری را برای سرمایه‌گذاران این بخش فراهم کرد.

خمسه اظهار کرد: در همین راستا، کمیته ویژه‌ای برای طرح‌های گلخانه‌ای در نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و جهاد کشاورزی برای تسریع در صدور مجوز و همچنین اجرای اینگونه  طرحها ایجاد شود.

خمسه بیان کرد: در اجرای طرح‌های گلخانه‌ای کوچکترین مانع و مشکلی نباید باشد تا طرح‌های گلخانه‌ای با سرعت بیشتری اجرا شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با بیان اینکه سیاست وزارت جهادکشاورزی؛ توسعه آبیاری‌نوین و توسعه گلخانه‌هاست گفت: باید در راستای سیاست وزارت متبوع در جهت توسعه این طرح‌ها حرکت کرد.

خمسه افزود: تولید محصول در محیط بسته و گلخانه؛ ضمن افزایش راندمان تولید در مدیریت منابع آب نیز نقش بسزایی دارد.

وی یاد آور شد: در حال حاضر 57 هکتار گلخانه در سطح استان مشغول فعالیت است.

خمسه خاطرنشان کرد: سهمیه تخصیصی استان در سال جاری برای گلخانه 40 هکتار است که 9 هکتار آن احداث  و 31 هکتار نیز در دست اجراست.

این مقام مسئول تاکید کرد: هیچگونه محدودیتی برای توسعه طرح‌های گلخانه‌ای در استان نداریم.

وی اضافه کرد: با اجرا و توسعه طرح‌های سایبان‌ها می‌توان طرح‌های توسعه گلخانه‌ای را گسترش داد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین به احداث مجتمع گلخانه‌ای نودهک اشاره کرد و گفت: فاز اول مجتمع گلخانه‌ای نودهک 71 هکتار است که حدود 40 تا50 هکتار طرح گلخانه‌ای اجرا می‌شود که زیر ساختهای این شهرک در حال تکمیل شدن است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید