Iranian Agriculture News Agency

با راه‌اندازی نخستین پالایشگاه شیر کشور؛

با راه‌اندازی پالایشگاه شیر، از خروج سالانه ۱میلیارد و ۳۰۰میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

سالانه ۱میلیارد و ۳۰۰میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی می‌شود

مدیرعامل بانک کشاورزی از محل احداث نخستین پالایشگاه شیر کشور در «سعیدآباد» از توابع شهرستان «شهریار» در استان تهران بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایانا درتهران، روح‌اله خدارحمی در این بازدید به نقش و حمایت این بانک در تولید و اشتغال در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: این کارخانه با مشارکت و تسهیلات بانک کشاورزی احداث خواهد شد.

خدارحمی با اشاره به مشکلاتی که دامداران در زمینه نوسانات قیمت و عرضه شیر دارند، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این واحد تولیدی ضمن کنترل نوسانات بازار شیر، نیاز جامعه را به محصولات و فرآورده‌های لبنی تأمین می‌کند و تولید بخش دامداری نیز موجه‌تر خواهد شد.

وی ظرفیت جذب شیر در این واحد تولیدی را حدود ۷ میلیون تن اعلام کرد و افزود: محصولات تولیدی این واحد ارزش افزوده، اشتغالزایی و ارزآوری برای کشور به دنبال خواهد داشت و می‌تواند به توسعه دامداری در کشور نیز منجر شود.

خدارحمی تأکید کرد: بانک کشاورزی با جمع‌آوری سپرده‌های کوچک مردمی و دیگر منابع در اختیار، تسهیلات قابل توجهی را برای توسعه بخش کشاورزی به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران این بخش اختصاص می‌دهد.

غلامعلی سلیمانی، مدیر پالایشگاه شیر کاله نیز ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت بانک کشاورزی در تأمین منابع مورد نیاز گفت: با راه‌اندازی این پالایشگاه، از خروج سالانه ۱میلیارد و ۳۰۰میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

گفتنی است پالایشگاه شیر کاله با استفاده از تسهیلات ۴۲۸ میلیون یورویی بانک کشاورزی از محل منابع صندوق توسعه ملی احداث و ضمن تولید فرآورده‌های مختلف لبنی، حدود ۵۰هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید