Iranian Agriculture News Agency

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان:

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از قلع و قمع 79 تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان خبر داد.

تغییر کاربری‌های غیر مجاز در استان زنجان تخریب شدند

جمال انصاری در گفتگو با خبرنگار ایانا در زنجان، گفت: به استناد احکام صادره قطعی طی 6 ماهه نخست سال جاری اقدام به قلع و قمع 79 مورد تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان شده است که سطحی برابر با 21 هزار و 472 متر مربع را در برمی‌گیرد.

انصاری، با بیان اینکه تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان به طور عمده، دیوار، بنا، محوطه‌سازی و استخر را شامل می‌شود، بیان کرد: بهره‌برداران بخش کشاورزی در مناطق مختلف استان لازم است قبل از هرگونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی خود با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه نسبت به اخذ مجوز تغییر کاربری اقدام کنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: سعی شده است با تسهیل روند صدور مجوز برای تغییر کاربری‌های مجاز در اراضی کشاورزی کم بازده استان، فرآیند مربوطه در کوتاهترین زمان ممکن برابر قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، قانون جلوگیری از خردشدن اراضی و آیین نامه‌های مربوطه و نهایتا با تشخیص ضرورت در کمیسیون تبصره یک ماده یک انجام گیرد.

او خاطرنشان کرد: به منظور فرهنگ‌سازی اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی در بین آحاد جامعه و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز در استان زنجان، همه ساله اطلاعات و نکات لازم به طرق مختلف از جمله بروشور، پوستر، بنروبرگزاری کلاسهای آموزشی و توجیهی اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید